0
0,00 zł
Generator kodów kreskowych QR

Wygodny generator kodów QR i EAN generator

Jeżeli szukasz darmowego i łatwego w obsłudze generatora kodów kreskowych, to trafiłeś dobrze. Generator kodów kreskowych od HDWR, to narzędzie przeznaczone właśnie dla Ciebie. Dowiedz się więcej na temat kodów kreskowych, związanych z nimi regulacji prawnych, możliwości i poznaj wiele ciekawych informacji na ich temat. 

Czym jest generator kodu QR i EAN generator?

Generator kodów QR to wygodne narzędzie do tworzenia kodów QR. Za jego pomocą można tworzyć kody o różnych rozmiarach. Generator kodów QR składa się z wielu przydatnych narzędzi, które pomogą Ci w ich szybkim i łatwym tworzeniu. Generator umożliwia tworzenie kodów QR z danymi tekstowymi, adresami URL, adresami e-mail, numerami telefonów, numerami kont bankowych i wielu innych. Kod QR to potoczna nazwa dla wszystkich kodów dwuwymiarowych, tych kodów jest jednak zdecydowania więcej niż tylko kody QR. Są to kody AZTEC (wykorzystywane między innymi w dowodach rejestracyjnych w Polsce), kody DataMatrix (cechuje go możliwość odczytu nawet przy 30% uszkodzenia kodu) i wiele innych.

Generator kodów kreskowych (kod kreskowy generator)

Generator kodów kreskowych to narzędzie umożliwiające tworzenie unikalnych kodów kreskowych. Używany jest do identyfikacji produktów i służy do wprowadzania informacji o produktach do systemu informatycznego. Umożliwia tworzenie kodów kreskowych takich jak kody EAN13, QR, Data_Matrix, Aztec, UPC-A oraz UPC-E czy PDF417 o różnych rozmiarach. Generator kodów kreskowych jest szeroko stosowany w wielu gałęziach przemysłu, w tym w handlu detalicznym, logistyce i produkcji. Dowiedz się więcej na temat generowania kodów do użytku własnego lub handlowego tutaj. Potocznie generowanie kodów można porównać do pisania pewną czcionką, tylko zamiast klasycznych liter w czcionce znajdują się kreski (w przypadku kodów kreskowych) oraz kwadraty (w przypadku kodów dwuwymiarowych). 

Czym jest kod kreskowy?

Kod kreskowy to symbol, który możemy znaleźć na każdym kroku. Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat rozwinięty tak bardzo, że dzisiaj nie wyobrażamy sobie funkcjonowania bez niego w gospodarce. Nie każdy jednak wie, że kod kreskowy to nie tylko znak przypisany odgórnie do danego produktu. Jest to najczęściej używany system kodowania produktów, który umożliwia szybkie odczytywanie i zapamiętywanie informacji o produkcie. Więcej na temat przeznaczenia kodów kreskowych dowiesz się tutaj. Do odczytu kodów kreskowych używamy czytników kodów kreskowych, natomiast do odczytu kodów QR (2D) używamy skanerów kodów QR. Jak można się domyślić kod kreskowy odczytujemy w jednej jednowymiarowo (wiązką laserową), do odczytu kodów 2D używany jest tzw. imager (robione jest zdjęcie kodu a następnie rozpoznawane jego charakterystyczne punkty i na tej podstawie kod jest "parsowany).

Kod kreskowy i specyfikacja GS1

Rodzaje kodów używane komercyjnie w sprzedaży, nadawane są produktom przez międzynarodową organizację GS1. Celem organizacji jest usprawnienie operacji w szeroko pojętej logistyce. Jej główna siedziba znajduje się w Brukseli, zaś siedziba Polska w Poznaniu. Wniosek wypełniamy tutaj i w ciągu kilku dni otrzymamy pulę kodów dla naszych produktów. Szczegółowy cennik usługi dostępny jest na stronie i w ciągu kilku dni otrzymamy pulę kodów dla naszych produktów. Szczegółowy cennik usługi dostępny jest na stronie GS1 Polska.

Czy wiesz że...

  • Fundacja GS1 to globalna organizacja skupiająca się na wykorzystaniu technologii kodów kreskowych i systemów identyfikacji.
  • System GS1 jest dostępny w ponad 150 krajach na całym świecie.
  • Fundacja GS1 wspiera organizacje w wykorzystaniu systemu identyfikacji oraz kodowania produktów.
  • GS1 Polska to część fundacji GS1, która zajmuje się szkoleniami i doradztwem dla firm w Polsce.
  • GS1 Polska wspiera rozwój umiejętności w zakresie wykorzystywania systemów identyfikacji i kodowania produktów.

Rodzaje kodów kreskowych

Z kodem kreskowym najczęściej spotykamy się podczas codziennej czynności jaką jest robienie zakupów. Na każdym produkcie jaki chcemy kupić znajduje się kod kreskowy, najczęściej jest to kod EAN-13. Jest to najpopularniejszy typ kodu stosowany do znakowania produktów w Polsce. Składa się ze stałej liczby 13 znaków i zawsze są to tylko cyfry. Poza tym rodzajem kodu stosuje się jeszcze inne bardzo popularne typy. Dowiedz się więcej na temat rodzajów kodów kreskowych tutaj.

Jak za darmo wygenerować kod kreskowy oraz QR?

 
[product id="101, 118, 559, 724, 719, 795" slider="true"]
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium