0
0,00 zł

Ciche i precyzyjne klawiatury komputerowe

Klawiatury to praktyczne i przydatne urządzenia przeznaczone do wprowadzania tekstu. Przez lata stały się niezbędnym narzędziem w pracy biurowej, ułatwiając codzienne pisanie maili, wprowadzanie danych liczbowych, a także szeroko pojętą komunikację, również w użytku w domowym zaciszu. Pozwalają na wygodną i komfortową pracę, a za sprawą różnych udogodnień wpływają również na jej wydajność. 

W naszej ofercie znajdą Państwo klawiatury dla każdego użytkownika, od standardowych klawiatur po ergonomiczne modele. Każdy produkt cechuje się wysoką jakością wykonania oraz funkcjonalnością. Zachęcamy do wyboru naszych produktów i cieszenia się komfortem pracy każdego dnia. 

Klawiatury (14)

Klawiatury komputerowe - komfort i wydajność na wyciągnięcie ręki

Przez ostatnie lata wraz ze wzrostem popularności pracy biurowej oraz rozwojem mediów społecznościowych klawiatury komputerowe stały się nieodłącznym narzędziem dla wielu osób, ułatwiając kontakt z całym światem, niezależnie od miejsca przebywania. Pozwalają szybko i wygodnie wprowadzić dowolny tekst, napisać maila, komunikować się na czacie czy wprowadzać dane liczbowe.

Do czego służy klawiatura?

Klawiatura komputerowa to urządzenie wejściowe, które umożliwia użytkownikom wprowadzanie tekstu, poleceń i znaków specjalnych na komputerze. Jest to jedno z podstawowych urządzeń, bez którego trudno sobie wyobrazić pracę z komputerem.

Klawiatury posiadają wiele różnych klawiszy, które umożliwiają wprowadzanie tekstu, sterowanie programami, wykonywanie operacji matematycznych, nawigację po internecie i wiele innych. Klawisze mogą mieć różne kształty i rozmiary, w zależności od ich funkcji.

Klawiatury są używane głównie do pisania i edycji tekstu, ale mogą być także wykorzystywane do gier, programowania, projektowania graficznego i wielu innych zadań. W zależności od zastosowania klawiatury mogą być wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak podświetlenie, przyciski makr, numeryczne klawisze oraz programowalne klawisze.

Klasyczna klawiatura przewodowa do komputera

Rodzaje klawiatur do komputera

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów klawiatur, co może sprawiać problem klientowi stojącemu przed decyzją zakupu. Wybór odpowiedniej klawiatury zdeterminowany jest indywidualnymi potrzebami klienta oraz sposobem wykorzystywania sprzętu.

Mając na uwadze te cechy, klawiatury można podzielić ze względu na:

Sposób połączenia

 • bezprzewodowe - połączenie bezprzewodowe może być realizowane przy wykorzystaniu fal radiowych realizowanych za pomocą odbiornika USB, który podłącza się do komputera bądź laptopa lub poprzez wbudowany moduł Bluetooth, co z kolei umożliwia połączenie z urządzeniami mobilnymi.
 • przewodowe - klawiatury działają po podłączeniu do portu USB w komputerze za pomocą przewodu.

Rodzaj klawiatury

 • Klasyczne - tego rodzaju akcesorium posiada normalne rozmiary i często oferuje blok numeryczny
 • Składane - klawiatury tego rodzaju dają możliwość złożenia pojedynczo lub nawet podwójnie. Dzięki temu ułatwiają przenoszenie, a kompaktowy kształt pozwala na schowanie w torbie.
 • Numeryczne - są to niewielkie urządzenia wyposażone jedynie w cyfry i znaki specjalne, ułatwiające wprowadzanie danych liczbowych. Idealnie sprawdzą się jako uzupełnienie dla laptopa bądź klawiatury nieposiadającej bloku numerycznego.

Klawiatura Bluetooth do komputera kompaktowa

Jaką klawiaturę wybrać?

Tak duża różnorodność wśród modeli może przysparzać problemów podczas wyboru odpowiedniego akcesorium spełniającego nasze potrzeby. Decydując się na zakup klawiatury do komputera, jako pierwszy czynnik należy wziąć pod uwagę miejsce wykorzystania urządzenia. Czy klawiatura ma być użytkowana w biurze, domowym zaciszu, a może szukamy sprzętu uniwersalnego zarówno do biura, jak i do domu?

Do pracy biurowej polecamy klawiatury klasyczne, które najczęściej posiadają wbudowany blok numeryczny znajdujący się po prawej stronie. Urządzenia tego rodzaju cechują się większym rozmiarem i klawiszami rozmieszczonymi w taki sposób i o takiej wielkości, aby zagwarantować komfortowe wprowadzanie tekstu oraz danych liczbowych. W tym przypadku sposób połączenia jest tak naprawdę kwestią gustu i indywidualnych preferencji użytkownika.

Wybór klawiatury do użytku w domowym zaciszu uzależniony jest przede wszystkim indywidualnymi preferencjami użytkownika i przeznaczeniem akcesorium. Jeżeli posiadamy w domu komputer stacjonarny, wprowadzamy dużo tekstu, na przykład piszemy maile bądź czatujemy ze znajomymi, to najlepszym wyborem będą klawiatury klasyczne. W przypadku gdy ze sprzętu komputerowego korzystamy sporadycznie, możemy zdecydować się na klawiatury o mniejszym rozmiarze, co pomoże dodatkowo zaoszczędzić przestrzeń roboczą. Wśród kompaktowych klawiatur znajdziemy również takie, które oferują wbudowany touchpad, dzięki czemu można zrezygnować z korzystania z myszy komputerowej. Tego typu modele idealnie sprawdza się do użytku z tabletem, a nawet smartfonem, jeżeli są wyposażone w moduł Bluetooth.

Poszukując klawiatury, która ma nam służyć zarówno do pracy w biurze, jak i w domowym zaciszu, najlepszym wyborem będą bezprzewodowe klawiatury składane. Po złożeniu zajmują niewiele miejsca, zmieszczą się nawet do torebki i można je z łatwością transportować. Dzięki temu zawsze mamy to przydatne akcesorium pod ręką.

Z kolei jeżeli na codzień w swojej pracy wprowadzamy dużą ilość danych liczbowych, lecz nie posiadamy klawiatury z blokiem numerycznym lub pracujemy na laptopie, najlepszym rozwiązaniem będzie klawiatura numeryczna. To małe, kompaktowe urządzenie odznacza się lekkością i smukłością, oferując przy tym nie tylko wygodne wprowadzanie cyfr, ale umożliwiając również wykonywanie prostych obliczeń matematycznych (dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie itp.).

Kompaktowa klawiatura wiFi z myszą komputerową zestaw

Mechaniczna czy membranowa - jaką klawiaturę wybrać?

Klawiatury mogą oferować mechaniczną bądź membranową konstrukcję klawiszy.
 • Klawiatury mechaniczne - każdy klawisz posiada niezależny przełącznik, który odbiera sygnał informujący o wciśniętym klawiszu. Dzięki temu klawiatura jest szybsza, ponieważ odczyt takiego sygnału następuje, zanim klawisz zostanie wciśnięty do końca. Zaletą rozwiązania jest dłuższa trwałość sprzętu, szybki powrót przycisku do pozycji początkowej oraz możliwość jednoczesnego wciśnięcia kilku przycisków naraz. Należy jednak mieć na uwadze, że klawiatury mechaniczne generują większy hałas podczas pracy, co może być uciążliwe w zależności od miejsca ich użytkowania. Dodatkowo tak zaawansowany mechanizm powoduje wzrost masy urządzenia. Modele wyposażone w tę technologię są znacząco droższe od klawiatur membranowych.
 • Klawiatury membranowe - podstawą działania są trzy membrany umieszczone na całej długości klawiatury. Każdy przycisk wyposażony jest w miękką, gumową kulkę, a dotknięcie membrany następuje dopiero po wciśnięciu klawisza do końca. Zaletami tego rodzaju rozwiązania jest cicha praca klawiatury, co wpływa na komfort osób znajdujących się w najbliższym otoczeniu, niższa cena, a także lekkość.

Klawisze klawiatury

Funkcjonalności klawiatury

Zalety korzystania z klawiatury to przede wszystkim wygoda i szybkość wprowadzania tekstu oraz dokonywania operacji na komputerze. Klawiatury umożliwiają także dokładną kontrolę nad wprowadzanymi danymi, co jest szczególnie ważne w przypadku pracy z arkuszami kalkulacyjnymi i bazami danych.

Inną zaletą klawiatur jest ich szeroka dostępność i różnorodność. Dzięki temu, że klawiatury są tak popularne, można łatwo znaleźć urządzenie, które odpowiada naszym indywidualnym potrzebom. Istnieją klawiatury ergonomiczne, klawiatury numeryczne, klawiatury mechaniczne, klawiatury składane i wiele innych. Posiadamy klawiatury przewodowe oraz bezprzewodowe, które zapewnią maksymalny komfort użytkowania

Najważniejsze zalety:

 • Wysoka jakość i niezawodność - wykonane są z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu możemy zagwarantować ich trwałość i niezawodne działanie
 • Bogata oferta modeli - oferujemy różnorodność modeli, zarówno dla entuzjastów gier komputerowych, jak i dla osób ceniących minimalistyczny design, a także klawiatury z podświetleniem LED i dodatkowymi funkcjami multimedialnymi.
 • Intuicyjna obsługa - nasze klawiatury wyposażone są w intuicyjne skróty klawiszowe oraz funkcje, które ułatwią Ci nawigację i korzystanie z różnych aplikacji
 • Uniwersalna kompatybilność - klawiatury z naszej oferty są kompatybilne z różnymi systemami operacyjnymi, takimi jak Windows, macOS czy Linux, co pozwoli Ci na szybkie i łatwe podłączenie do swojego urządzenia.
 • Profesjonalne wsparcie - jesteśmy do Twojej dyspozycji, aby pomóc Ci w wyborze odpowiedniej klawiatury oraz zapewnić wsparcie techniczne w razie potrzeby
 
 
 
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium