0
0,00 zł

Skanery i czytniki kodów qr / kreskowych

Czytniki i skanery kodów są prostymi w obsłudze urządzeniami służącymi do zautomatyzowania procesu identyfikacji osób oraz przedmiotów przy wykorzystaniu kodu, który jest odczytywany przez skaner. Taki kod może zawierać ciąg znaków, który odpowiednio przypisany w bazie danych może informować o nazwie, rodzaju i cenie produktu lub przekazywać wiadomości na temat konkretnej osoby, która posiada przypisany swój kod.

Czytniki i skanery kodów (71)

Czytniki i skanery kodów

Czytniki i skanery kodów to niezawodne i proste w obsłudze urządzenia służące do zautomatyzowania procesu identyfikacji osób oraz przedmiotów poprzez odczytywanie danych z kodów. Czytnik pozwala nie tylko na odczytywanie, ale również zdekodowanie i przesyłanie informacji zawartych w skanowanym kodzie. Za sprawą swej prostoty i wygody, czytniki mają swe zastosowanie w niemal każdej branży i przedsiębiorstwie, od prostych prac biurowych, po punkty sprzedażowe i usługowe. Nasz sklep internetowy oferuje zarówno czytniki kodów kreskowych 1D, czytniki kodów 2D (QR, PDF-417, Aztec ), jak i skanery 2w1 - 1D/2D  

Czytnik kodów HD44 z odbiornikiem i kablem

Czytnik kodów kreskowych – jak działa?

Skaner kodów wysyła wiązkę światła, która trafia na kod kreskowy, i tu następuje odbicie światła od przerw między czarnymi paskami kodu kreskowego. Odbite światło wraca do skanera i pada na lustro, które to kieruje taką wiązkę na fotodetektor znajdujący się na płycie głównej. Taki kod może zawierać ciąg znaków, który odpowiednio przypisany w bazie danych może informować o nazwie, rodzaju i cenie produktu lub przekazywać wiadomości na temat konkretnej osoby, która posiada przypisany swój kod. W naszym sklepie znajdziesz czytniki zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe.

Bezprzewodowy czytnik kodów kreskowych – nowoczesny skaner do różnych zastosowań

Czytnik kodów kreskowych to inteligentne rozwiązanie dla Twojego biznesu, który wykorzystuje innowacyjne systemy rozpoznawania obrazu nawet z nieczytelnych, uszkodzonych i zabrudzonych powierzchni. Bezprzewodowy czytnik i skaner kodów  pozwala na pracę w zasięgu kilkudziesięciu, a nawet kilkuset metrów od bazy transmisyjnej. Wiele modeli oferuje swojemu użytkownikowi również tryb magazynowania. Po odczytaniu odpowiedniego kodu z instrukcji skaner może być używany w dowolnej odległości od bazy, a wszystkie zeskanowane kody zostaną zapisane w pamięci wewnętrznej urządzenia. Szybka prędkość odczytu, lekkie uchwyty, wydajne baterie – to zalety, które wpływają na wygodę użytkowania.

Skaner kodów QR – najważniejsze zalety

Czytniki kodów 2D mają możliwość zamiany graficznego kodu QR na postać cyfrową. Kody QR potrafią zakodować dość dużą ilość danych – nawet 7089 znaków numerycznych, 4296 alfanumerycznych. Zwykle posiadają jako moduł skanujący – kamerę. To, co najważniejsze dla użytkowników, to fakt, iż nowoczesny moduł optyki poradzi sobie również z kodami niewyraźnymi, rozmytymi lub uszkodzonymi. Dużą zaletą czytnika jest możliwość zaprogramowania dowolnego znaku jako prefiks i sufiks, w tym klawiszy funkcyjnych (F11, F9, F7 itd.)

Skaner kodów kreskowych HD580 z kablem

Skaner kodów QR magazynowy - dwa rodzaje komunikacji bezprzewodowej

Skanery 2w1 posiadają wbudowany układ skanujący wykonany z wysokiej jakości komponentów, który umożliwia szybki oraz precyzyjny odczyt wiodących kodów 1D, oraz 2D. Dzięki swojemu szerokiemu zastosowaniu oraz automatyzacji wielu dziedzin biznesu, czytniki kodów kreskowych 1D/2D cieszą się dużym zainteresowaniem we wszystkich segmentach rynku. Co więcej, wiele modeli ma możliwość odczytu kodów zarówno drukowanych, jak i wyświetlanych na ekranach LCD i wyświetlaczach. Silnik skanujący odczytuje kody kreskowe 1D i 2D, nawet jeśli są odwrócone, uszkodzone, pokryte warstwą ochronną lub wyświetlane na ekranie smartfona przy najniższym poziomie jasności.

 
 
 
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium