0
0,00 zł

Skanery i czytniki kodów QR oraz kreskowych

Czytniki i skanery kodów kreskowych oraz QR są prostymi w obsłudze urządzeniami służącymi do zautomatyzowania procesu identyfikacji osób oraz przedmiotów przy wykorzystaniu kodu kreskowego lub wielowymiarowego (QR, AZTEC, Datamatrix), który jest odczytywany przez skaner. Taki kod może zawierać ciąg znaków, który odpowiednio przypisany w bazie danych może informować o nazwie, rodzaju i cenie produktu lub przekazywać wiadomości na temat konkretnej osoby, która posiada przypisany swój kod.

Czytniki i skanery kodów (77)

Skaner kodów - co to jest?

Skaner kodów kreskowych to niezawodne i proste w obsłudze urządzenia służące do zautomatyzowania procesu identyfikacji osób oraz przedmiotów poprzez odczytywanie danych z kodów. Czytnik pozwala nie tylko na odczytywanie, ale również zdekodowanie i przesyłanie informacji zawartych w skanowanym kodzie. Za sprawą swej prostoty i wygody, czytniki mają swe zastosowanie w niemal każdej branży i przedsiębiorstwie, od prostych prac biurowych, po punkty sprzedażowe i usługowe. HDWR oferuje zarówno czytniki kodów kreskowych oraz kod QR skaner (QR, PDF-417, Aztec).

Czytnik kodów kreskowych

Czytnik kodów kreskowych – jak działa?

Skaner kodów wysyła wiązkę światła, która trafia na kod kreskowy, i tu następuje odbicie światła od przerw między czarnymi paskami kodu kreskowego. Odbite światło wraca do skanera i pada na lustro, które to kieruje taką wiązkę na fotodetektor znajdujący się na płycie głównej. Taki kod może zawierać ciąg znaków, który odpowiednio przypisany w bazie danych może informować o nazwie, rodzaju i cenie produktu lub przekazywać wiadomości na temat konkretnej osoby, która posiada przypisany swój kod. W naszym sklepie znajdziesz czytniki zarówno przewodowe, jak i bezprzewodowe.

Czytnik kodów QR – oznaka nowoczesności

Czytnik kodów kreskowych to inteligentne rozwiązanie dla Twojego biznesu, który wykorzystuje innowacyjne systemy rozpoznawania obrazu nawet z nieczytelnych, uszkodzonych i zabrudzonych powierzchni. Bezprzewodowy czytnik i skaner kodów  pozwala na pracę w zasięgu kilkudziesięciu, a nawet kilkuset metrów od bazy transmisyjnej. Wiele modeli oferuje swojemu użytkownikowi również tryb magazynowania. Po odczytaniu odpowiedniego kodu z instrukcji skaner może być używany w dowolnej odległości od bazy, a wszystkie zeskanowane kody zostaną zapisane w pamięci wewnętrznej urządzenia. Szybka prędkość odczytu, lekkie uchwyty, wydajne baterie – to zalety, które wpływają na wygodę użytkowania.

 

Skaner kodów QR – najważniejsze zalety

Czytniki kodów QR mają możliwość zamiany graficznego kodu QR na postać cyfrową. Kody QR potrafią zakodować dość dużą ilość danych – nawet 7089 znaków numerycznych, 4296 alfanumerycznych. Zwykle posiadają jako moduł skanujący – kamerę. To, co najważniejsze dla użytkowników, to fakt, iż nowoczesny moduł optyki poradzi sobie również z kodami niewyraźnymi, rozmytymi lub uszkodzonymi. Dużą zaletą czytnika jest możliwość zaprogramowania dowolnego znaku jako prefiks i sufiks, w tym klawiszy funkcyjnych (F11, F9, F7 itd.). Kod QR czytnik występuje w wersjach przewodowych oraz bezprzewodowych.

Skaner kodów kreskowych

Czytnik QR - odczyt z ekranu

Czytniki QR posiadają wbudowany układ skanujący wykonany z wysokiej jakości komponentów, który umożliwia szybki oraz precyzyjny odczyt wiodących kodów kreskowych, oraz QR (wielowymiarowych). Dzięki swojemu szerokiemu zastosowaniu oraz automatyzacji wielu dziedzin biznesu, czytnik kodów kreskowych cieszy się dużym zainteresowaniem we wszystkich segmentach rynku. Co więcej, wiele modeli ma możliwość odczytu kodów zarówno drukowanych, jak i wyświetlanych na ekranach LCD i wyświetlaczach. Silnik skanujący odczytuje kody kreskowe oraz QR, nawet jeśli są odwrócone, uszkodzone, pokryte warstwą ochronną lub wyświetlane na ekranie smartfona przy najniższym poziomie jasności. Skaner do kodów kreskowych nie odczyta kodów QR, natomiast działa to w drugą stronę, każdy skaner do kodów QR odczyta również kody kreskowe.

 
 
 
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium