0,00 zł

Niszczarki do dokumentów

Niszczarki do papieru to niezbędne urządzenia elektryczne, które służą do skutecznego i bezpiecznego niszczenia dokumentów, papierowych nośników danych, a czasem także kart kredytowych czy dysków CD/DVD. Niszczarki pomagają chronić prywatne, poufne i wrażliwe informacje przed nieuprawnionym dostępem, kradzieżą tożsamości czy naruszeniem prywatności. Idealnie sprawdzą się w użytku w biurach, urzędach oraz innych instytucjach, w których kluczowe jest przestrzeganie zasad zgodnych z Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych (RODO). 

 

 
 

Niszczarki do papieru (10)

Niszczarki do dokumentów – zadbaj o bezpieczeństwo swoich danych

W dobie rosnącej liczby cyberprzestępstw i kradzieży tożsamości coraz istotniejszą rolę odgrywa zabezpieczenie wszelkiego rodzaju wrażliwych i poufnych danych. Każda firma, niezależnie czy jest to jednoosobowa działalność gospodarcza, czy duże przedsiębiorstwo, przechowuje różnego rodzaju dokumenty i dane na różnych nośnikach (papier, karty plastikowe, płyty CD/DVD) zawierające informacje nie tylko o firmie, ale również o klientach. Dlatego tak ważne jest ich odpowiednie zabezpieczenie przed jakąkolwiek formą wycieku danych. W przypadku, gdy określone dokumenty nie są nam już potrzebne, jednak posiadają dane osobowe, adresowe lub liczbowe, które mogą być informacjami poufnymi bądź danymi wrażliwymi, należy je w bezpieczny sposób zutylizować. Z pomocą przychodzą profesjonalne niszczarki biurowe, które stały się niezbędnym narzędziem dla każdego, kto chce chronić cenne informacje.

Jakiego rodzaju materiały można zutylizować w niszczarce?

Standardowo niszczarka dokumentów pozwala na zniszczenie dokumentów w formie papierowej. Profesjonalne niszczarki dokumentów pozwalają na jednoczesne zniszczenie od kilku do nawet kilkunastu kartek naraz. Mechanizm tnący poradzi sobie również z dokumentami spiętymi spinaczami bądź zszywkami. Bardziej zaawansowane modele pozwalają na utylizację nośników w formie plastikowych kart oraz płyt CD/DVD.

Niszczarka do dokumentów i zutylizowane dane w postaci pasków

W jaki sposób działa niszczarka dokumentów?

Niszczarka skonstruowana jest z solidnej obudowy, która mieści w sobie silnik, mechanizm tnący oraz pojemnik na odpady. Silnik napędza mechanizm tnący, który w zależności od rodzaju niszczarki i poziomu bezpieczeństwa, rozdrabnia dokumenty na paski lub drobne ścinki, uniemożliwiając ich odtworzenie. Pojemnik na odpady zbiera zniszczone dokumenty, a jego wyjmowana konstrukcja ułatwia utrzymanie czystości i opróżnianie.

Niezależnie od rodzaju niszczarki, urządzenie jest wyposażone w panel sterowania, który pozwala na łatwe obsługiwanie funkcji takich jak włącz/wyłącz, cofanie w przypadku zablokowania papieru, a także sygnalizowanie błędów czy przegrzania.

Niszczarki zostały wyposażone w specjalną i szeroką szczelinę, w której znajdują się ostrza. Po włożeniu dokumentu do szczeliny papier zostaje automatycznie podawany dalej, gdzie specjalne ostrza, rozdrabniają nośnik danych. Po zakończonym procesie ostrza pracują jeszcze przez chwilę, co ma na celu oczyszczenie i gotowość do następnego cyklu pracy. Ścinki bądź paski papieru trafiają do pojemnika, który z łatwością można wyjąć w celu opróżnienia

Należy pamiętać, że niszczarkę trzeba regularnie konserwować. Do tego celu służą specjalne oleje, które pomagają w czyszczeniu mechanizmu tnącego z pozostałości ścinek po zutylizowanych nośnikach. Zabieg ten przedłuża żywotność urządzenia, sprawiając że sprzęt może nam posłużyć przez lata.

Istnieją dwa sposoby na wyczyszczenie naszej niszczarki. Za pomocą samego oleju oraz przy wykorzystaniu kartki papieru z olejem. Dokładna instrukcja krok po kroku znajduje się w artykule tutaj.

Obsługa niszczarki do dokumentów

Czym jest norma DIN w odniesieniu do niszczarki dokumentów?

Norma DIN została opracowana przez organizację Standards Committee for Information Technology and Applications i określa jaki stopień poufności zachowują dokumenty przetworzone przez niszczarkę. Obecnie obowiązująca norma DIN 66399 została wprowadzona w 2012 roku i określa aż siedem poziomów bezpieczeństwa dokumentów. Poziomy te opisuje się poprzez symbol P oraz kolejną cyfrę. Im jest ona wyższa, tym dokumenty papierowe są przetwarzane z większą dokładnością i są trudniejsze do odtworzenia. Więcej informacji na temat poziomów bezpieczeństwa dokumentów znajdą Państwo tutaj.

Pozostałości po zniszczonych dokumentach mogą mieć formę pasków bądź ścinek o różnych wymiarach. Im mniejsze ścinki czy paski, tym mniejsze niebezpieczeństwo odtworzenia danych zawartych w zniszczonych dokumentach. Mówiąc prościej, norma DIN to nic innego jak wielkość i forma zutylizowanych danych.

Niszczarkę z jaką normą DIN wybrać?

Wybór niszczarki z określoną norma DIN jest zdeterminowany jej przeznaczeniem oraz indywidualnymi preferencjami użytkownika. Niszczarki o klasach bezpieczeństwa do P-3 sprawdzą się do przetwarzania dokumentów w warunkach domowych. Modele z poziomem DIN P-4 i P-5 są optymalnym rozwiązaniem, które będzie wystarczające we wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwach handlowych, usługowych, bibliotekach oraz innych placówkach publicznych. Klasa P-6 i P-7 dedykowana jest dla instytucji oraz organizacji rządowych, gdzie trafienie tajnych dokumentów w niepowołane ręce mogłoby mieć szczególnie poważne konsekwencje.

Zniszczone przez niszczarkę dane w postaci ścinek

Cechy niszczarki do dokumentów

Oferujemy niszczarki do dokumentów odpowiednie zarówno dla użytku domowego, jak i biurowego. Wybierz spośród różnych modeli o zróżnicowanych funkcjach i poziomach bezpieczeństwa, dostosowanych do Twoich potrzeb.

  • Różne poziomy bezpieczeństwa - niezależnie od tego, czy potrzebujesz niszczarki do niszczenia jedynie niepotrzebnych dokumentów, czy do utylizacji poufnych informacji, mamy coś dla Ciebie. Nasze niszczarki oferują różne poziomy bezpieczeństwa, od prostego cięcia na paski po zaawansowane cięcie na drobne ścinki.
  • Nowoczesne technologie - nasze niszczarki do dokumentów są wyposażone w nowoczesne technologie, takie jak automatyczny start/stop, funkcja odwrotu oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem, dzięki czemu są wyjątkowo proste i bezpieczne w użyciu.
  • Eko-friendly - dbamy o środowisko, dlatego oferujemy niszczarki energooszczędne, które zużywają mniej prądu, a jednocześnie są wydajne i skuteczne.

Niszczarka dokumentów do utylizacji danych

Jak dbać o środowisko z niszczarkami firmy HDWR?

Niszczarka do dokumentów to nie tylko ochrona danych, ale również pomoc w dbaniu o środowisko. Możemy ją wykorzystać do zutylizowania starych kartonów, które świetnie sprawdzą się jako wypełniacz do wysyłanych paczek.

Upewnij się, że Twoja niszczarka jest przystosowana do cięcia kartonów, a następnie wprowadź je do urządzenia. Otrzymane paski lub drobne kawałki kartonu zabezpieczą zawartość paczki przed uszkodzeniami w trakcie transportu.

Takie podejście pozwala oszczędzić na jednorazowych materiałach wypełniających, a także przyczynia się do ochrony środowiska. Dzięki niszczarce do dokumentów dbamy o planetę i dajemy innym przykład odpowiedzialnego i pomysłowego wykorzystania dostępnych zasobów.

Niszczarka dokumentów przyjazna dla środowiska

 
 
 
 
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium