0
0,00 zł

Terminale mobilne do pracy w handlu i magazynie

Terminale mobilne, nazywane również terminalami danych, to zaawansowane urządzenia oferujące szereg praktycznych funkcji ułatwiających pracę. Możliwość przechowywania różnego rodzaju danych, wbudowany system Android, Windows bądź autorski system producenta oraz dostęp do internetu, czynią z tych małych urządzeń przenośne komputery. Terminale, w zależności od modelu, posiadają wbudowany skaner kodów kreskowych 1D (kody paskowe) lub 2D (np. kody QR).

Terminale danych idealnie sprawdzą się w użytkowaniu w magazynie, na sali sprzedaży, przy kasie, biurze oraz w każdym miejscu, gdzie istotne jest wydajne skanowanie kodów kreskowych oraz gromadzenie wszelkiego rodzaju danych. 

Terminale mobilne (8)

Terminale mobilne - bogactwo funkcji w jednym urządzeniu

Rosnący w ostatnich latach popyt na różnego rodzaju produkty i usługi wpłynął na rozwój firm z wielu branż. Tak szybkie i dynamiczne zmiany w biznesie, sprawiają, że rośnie zapotrzebowanie na rozwiązania optymalizujące i ułatwiające pracę. Każdemu właścicielowi przedsiębiorstwa zależy na wydajności pracy, co przekłada się na maksymalizację zysków.

Za wzrostem sprzedaży i rozwojem gospodarczym podąża rozwój technologii, który dostarcza coraz to nowsze rozwiązania dla biznesu.

Czym jest terminal mobilny?

Terminal mobilny, nazywany również terminalem danych, to zaawansowane i profesjonalne kompaktowe urządzenie oferujące szereg praktycznych, ułatwiających pracę funkcji. Terminal wyglądem przypomina smartfon, jednak za sprawą funkcjonalności w o wiele większym zakresie, uznaje się go za przenośny komputer. Sprzęt przeznaczony został do przechowywania różnego rodzaju danych, a za sprawą wbudowanego skanera, umożliwia skanowanie kodów kreskowych 1D oraz, w zależności od modelu kodów 2D, np. kod QR.

Tego rodzaju sprzęt z powodzeniem sprawdzi się na magazynach, w sklepie, w biurze oraz w miejscach, gdzie konieczne jest szybkie skanowanie kodów kreskowych z jednoczesnym gromadzeniem wszelkiego rodzaju danych. Terminal magazynowy można wykorzystać do prowadzenia ewidencji magazynowej, zarządzania zapasami oraz jako pomoc w wykonywaniu inwentaryzacji.

Terminal mobilny do pracy na magazynie

Jakie funkcje posiada terminal mobilny?

Większość terminali danych została zbudowana w oparciu o system operacyjny, jakim jest Android. Dzięki temu ich obsługa jest prosta i intuicyjna, ponieważ przypomina obsługę smartfona, z którym ma do czynienia na codzień praktycznie każdy z nas. Na komfort i prostotę użytkowania wpływa dotykowy, duży wyświetlacz, co pozwala na swobodne poruszanie się po wielu funkcjach menu oraz obsługę aplikacji.

Terminale mobilne oferują WiFi, co daje nam bezprzewodowy dostęp do internetu wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do sieci. Dzięki temu mamy możliwość wyszukania dowolnych informacji potrzebnych nam podczas codziennej pracy. Urządzenie oferuje wbudowaną pamięć, co dostarcza wystarczającą ilość miejsca nie tylko do przechowywania różnego rodzaju danych, pozwala również na instalację potrzebnych aplikacji.

Dodatkowo wbudowany skaner kodów kreskowych bądź kodów 2D (kod QR) oferuje szybkie i wydajne skanowanie etykiet z kodami. Zeskanowane kody przesyłane są do dedykowanej aplikacji znajdującej się na terminalu mobilnym, dzięki czemu możemy użytkować urządzenie niemal w każdym miejscu, nie zwracając uwagi na ograniczenie zasięgu, jak to ma miejsce w przypadku czytników kodów kreskowych i przesyłania danych na komputer. Istnieje również możliwość przesyłania zeskanowanych kodów do wgranej aplikacji, a nawet do programu magazynowo-księgowego. Za sprawa tej funkcji, terminal magazynowy jest idealnym narzędziem do przeprowadzania inwentaryzacji oraz zarządzania zapasami.

Zaletą sprzętu jest wbudowany aparat, który umożliwia w razie potrzeby zrobienie zdjęcia poglądowego, a także wbudowany mikrofon oraz głośnik, pozwalający na komunikację ze współpracownikami lub przełożonym.

Terminal mobilny łączy funkcjonalność wielu urządzeń w jednym, małym urządzeniu, co wpływa na wygodę i wydajność pracy oraz wspiera procesy magazynowo-sprzedażowe. Terminale danych idealnie sprawdzą się nie tylko w użytku w magazynach, sklepach, hurtowniach, centrach wysyłkowych, ale również w pracy w terenie, na przykład jako narzędzie wspomagające pracę kurierów i przewoźników

Skanowanie kodu kreskowego terminalem danych

W jaki sposob naładować terminal mobilny?

W większości terminali mobilnych stosuje się baterie o dużej pojemności, co gwarantuje ciągłą i nieprzerwaną pracę przez długi czas. Jest to istotne, szczególnie w tych przestrzeniach, gdzie nie ma czasu na długie przerwy na ładowanie urządzenia. Co jednak w sytuacji kiedy nasz terminal w końcu się rozładuje? Kied przychodzi czas na ładowanie terminala, mamy do dyspozycji kilka opcji. Wiele nowoczesnych terminali mobilnych obsługuje ładowanie poprzez stację dokującą, co oferuje niesamowitą wygodę użytkowania. Po zakończeniu pracy wystarczy wstawić terminal do stacji, a ładowanie rozpoczyna się automatycznie. To idealne rozwiązanie dla miejsc pracy, które wymagają częstego korzystania z terminali mobilnych. Alternatywną metodą ładowania jest bezpośrednie podłączenie terminala do źródła zasilania za pomocą kabla USB. Ta opcja jest szczególnie przydatna w sytuacjach, gdy stacja dokująca nie jest dostępna lub kiedy potrzebujesz szybkiego doładowania baterii. Niektóre modele terminali mobilnych można dodatkowo wyposażyć w uchwyt typu GUN. To rozwiązanie, które przekształca zwykłe urządzenie typu smartphone w profesjonalny terminal, zwiększając funkcjonalność i wygodę obsługi. Pamiętajmy, że dobry wybór sposobu ładowania terminala mobilnego jest równie ważny, co sama decyzja o jego zakupie. To kluczowy element, który wpływa na efektywność pracy i komfort użytkowania. Bez względu na to, który sposób preferujesz, pamiętaj o jego regularnym ładowaniu, aby utrzymać terminal w dobrej kondycji i cieszyć się nieprzerwaną pracą.

Poniżej znajduje się film z wykorzystaniem terminala marki Zebra, który obrazuje wygląd stacji dokujących oraz terminal z uchwytem GUN.

 

Ciekawą, wygodną i wydajną formą ładowania terminali mobilnych są stacje dokujące posiadające dwa gniazda, które pozwalają na jednoczesne ładowanie dodatkowej baterii oraz terminala danych. Rozwiązanie to pozwala wydłużyć czas użytkowania sprzętu. Dzięki temu zyskujemy w pełni naładowany terminal oraz dodatkową baterię. W momencie gdy nasz terminal się wyładuje, wystarczy wymienić baterię na naładowaną i można pracować dalej bez przestoju i przerwy na ładowanie urządzenia. Wpływa to na komfort pracy oraz podnosi jej wydajność i efektywność.

Poniżej przedstawiamy film z wykorzystaniem terminala i stacji dokującej firmy Zebra, który obrazuje sposób ładowania i wymianę naładowanej baterii.

 
 
 
 
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium