0
0,00 zł

Systemy kontroli dostępu

Systemy kontroli dostępu do budynków i pomieszczeń są to zautomatyzowane rozwiązania służące do zarządzania i monitorowania dostępu osób do określonych obszarów. Ich głównym zadaniem jest zwiększenie bezpieczeństwa poprzez kontrolę kto, kiedy i gdzie może wejść. Systemy te znajdują zastosowanie zarówno w obiektach komercyjnych, jak i prywatnych, w tym w biurach, szkołach, magazynach, a nawet w mieszkaniach.

Systemy kontroli dostępu (20)

Czym są systemy kontroli dostępu?

Systemy kontroli dostępu składają się z elektronicznych urządzeń sterujących dostępem do budynku lub pomieszczeń wewnątrz budynku. Mogą one być zarządzane lokalnie lub zdalnie i często są połączone z innymi systemami bezpieczeństwa. Mogą być stosowane w różnych środowiskach, takich jak budynki, pomieszczenia lub obszary zewnętrzne. Systemy kontroli dostępu dają różne możliwości odblokowania drzwi, takie jak weryfikacja poprzez indywidualne hasło, kartę RFID, odcisk palca, a nawet rozpoznawanie twarzy.

System kontroli dostepu do budynku

Do czego służą systemy kontroli dostępu?

Podstawową funkcją systemów kontroli dostępu jest zapewnienie dostępu tylko upoważnionym osobom do określonych obszarów, a tym samym ochrona mienia i informacji przed dostępem niepowołanych osób. Dodatkowo systemy te mogą rejestrować historię wejść i wyjść, co pomaga w monitorowaniu obecności pracowników i zarządzaniu ewentualnymi sytuacjami kryzysowymi.

Czytnik kontroli dostępu na odcisk palca

W jaki sposób możemy uzyskać dostęp do budynku lub pomieszczenia?

Na rynku znajdziemy bogaty wybór różnego rodzaju urządzeń przeznaczonych do kontrolowania i zarządzania dostępem do budynków bądź pomieszczeń. Systemy te oferują różne metody autoryzacji i przydzielania dostępu. W zależności od modelu, system kontroli dostępu może posiadać kilka metod autoryzacji lub jedną.

Metody dostępu do budynków:

  • Kontrola dostępu oparta na karcie - systemy te wykorzystują karty magnetyczne lub karty zbliżeniowe RFID do identyfikacji użytkownika. Po przyłożeniu karty RFID w określone miejsce, urządzenie zeskanuje kartę i jeżeli znajdzie ją w bazie, przyzna dostęp danemu użytkownikowi.
  • Kody dostępu - każdemu użytkownikowi można nadać indywidualny numer, dzięki czemu po wprowadzeniu prawidłowego kodu PIN przez użytkownika, będzie można otworzyć drzwi.
  • Kontrola dostępu zdalna - niektóre modele systemów kontroli dostępu wykorzystują technologię Bluetooth lub NFC i współpracują ze specjalnymi aplikacjami do zarządzania, co pozwala na zdalną kontrolę dostępu, a nawet konfigurację z dowolnego miejsca na ziemi za pomocą smartfona.
  • Biometryczne systemy kontroli dostępu - w zależności od modelu urządzenia dostęp do budynku czy pomieszczenia można uzyskać za pomocą odcisku palca, a nawet rozpoznawania twarzy.

System kontroli dostepu czytnik RFID SecureEntry-AC200

Jakie urządzenia wyróżniamy w systemach kontroli dostępu?

Systemy kontroli dostępu to urządzenia różnego rodzaju, służące zagwarantowaniu bezpieczeństwa zasobów znajdujących się w budynkach komercyjnych, jak siedziby firm bądź prywatnych lokalach, jak domy czy mieszkania. Możemy wśród nich wyróżnić:

  • Czytniki kontroli dostępu - są to kompaktowe urządzenia, w zależności od modelu, oferujące dostęp poprzez odczytywanie informacji z karty RFID, skanowanie odcisków palców, rozpoznawanie twarzy bądź wprowadzenie indywidualnego hasła użytkownika za pomocą klawiatury. Czytniki kontroli dostępu można połączyć z zamkiem elektrycznym, co pozwala na otwieranie drzwi za pomocą wyżej wymienionych metod. Z kolei po połączeniu czytnika z rejestratorem czasu pracy znajdującym się wewnątrz, zyskujemy dodatkowo możliwość bezpośredniego przesyłania do urządzenia zewnętrznego danych o godzinie wejścia użytkownika.
  • Zamki elektroniczne - urządzenia, które po zamontowaniu w drzwiach oraz podłączeniu pod zasilanie zabezpieczają budynek. Zamek elektryczny bądź elektromagnetyczny, można połączyć z zewnętrznym czytnikiem na karty RFID, odcisk palca, rozpoznawanie twarzy czy hasło, dzięki czemu użytkownik może otworzyć drzwi za pomocą wybranej metody autoryzacji.
  • Klamki elektroniczne - to inteligentne, zaawansowane urządzenia, przeznaczone do montażu w drzwiach zewnętrznych bądź wewnętrznych, oferujące bezpieczeństwo i ochronę. Urządzenia tego typu mogą oferować dostęp poprzez kartę RFID, hasło czy odcisk palca. Niektóre modele dodatkowo współpracują z aplikacjami, które po zainstalowaniu na telefonie, dają możliwość zdalnego otwierania, zamykania drzwi oraz konfiguracji z poziomu smartfona, niezależnie od miejsca znajdowania się.
 
 
 
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium