0,00 zł

Konserwacja niszczarki z wykorzystaniem oleju i kartki [2023]

Dodaj pierwszy komentarz

Niszczarki do papieru są niezbędnym narzędziem do bezpiecznego i skutecznego usuwania danych. Według statystyk Federalnego Urzędu Bezpieczeństwa Informacji, ponad połowa wszystkich przedsiębiorstw w Stanach Zjednoczonych posiada niszczarki do papieru, które są regularnie używane. Jednak niewielu z nich zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest odpowiednie utrzymanie niszczarek do papieru. W tym artykule przyjrzymy się zaleceniom dotyczącym konserwacji niszczarek do papieru, aby pomóc w zachowaniu bezpieczeństwa danych i zapobiec awariom.

W tym artykule omówimy:

Konserwacja niszczarki przy użyciu kartki

Jednym ze sposobów olejowania niszczarki jest wykorzystanie kartki papieru oraz dedykowanego oleju do konserwacji niszczarki.

1. Przygotuj dużą kartkę A4

Karta ppieru do niszczarki

2. Na przygotowany papier nanieś dedykowany olej do niszczarki w zygzakowaty wzór. Skrop olejem papier po jednej stronie. Staraj się nie nakładać zbyt dużo. Upewnij się, że olej wystarczająco pokrywa kartkę papieru (od boku do boku).

Olejowanie kartki papieru do konserwacji niszczarki

3. Włącz niszczarkę do dokumentów i zniszcz wcześniej przygotowany papier pokryty olejem. Gdy papier zostanie zniszczony, olej pokryje ostrza sprzętu, które następnie rozprowadzą olej. Dzięki temu niszczarka będzie działać płynnie. Zwróć uwagę, aby papier nie był pomarszczony ani uszkodzony - może spowodować to awarię urządzenia.

Włączanie niszczarki do dokumentów

4. Włóż jeszcze kilka kawałków papieru do niszczarki, aby wchłonęły nadmiar oleju pozostałego na ostrzach.

Wkładanie kartki do niszczarki dokumentów

Czy wiesz, że...

  • Niszczarki zostały wynalezione w 1909 roku przez Adolfa Ehingera.
  • Niektóre niszczarki mogą niszczyć dokumenty na poziomie bezpieczeństwa NSA/CSS 02-01, co oznacza, że są w stanie zniszczyć cały dokument w mniej niż 5 minut.
  • Niszczarki mogą być wyposażone w specjalne funkcje, takie jak ochrona przed podłączaniem się do sieci, wykrywanie podłączania się do sieci, wybór języka zarządzania i kontrola dostępu.
  • Niektóre niszczarki są wyposażone w funkcje, które umożliwiają automatyczne niszczenie dokumentów po ich wydrukowaniu.
  • Większość niszczarek może niszczyć dokumenty w różnych rozmiarach i grubościach.

Jak olejować niszczarkę bez wykorzystania papieru?

Ta metoda konserwacji niszczarki jest równie łatwa, jak powyższa nie wykorzystując przy tym dodatkowych akcesoriów czy przedmiotów. Poniżej przygotowaliśmy dla Państwa instrukcję krok po kroku:

1. Przygotuj specjalny olej dedykowany dla niszczarki. Ustawienie niszczarki na tryb ręczny pozwala kontrolować kierunek obracania się ostrzy i czas ich ruchu. Będzie to potrzebne do naoliwienia papieru.

Mały olej do konserwacji niszczarki

2. Gdy niszczarka dokumentów jest wyłączona, spryskaj wzdłuż wejścia papieru linię oleju. Powoduje to rozprowadzenie oleju na całej długości ostrzy.

Olejowanie niszczarki w celu konserwacji

3. Uruchom niszczarkę dokumentów w odwrotnym kierunku i utrzymuj ją w ruchu przez 10-20 sekund przed zatrzymaniem ostrzy. W ten sposób olej jest rozprowadzany i rozprowadzany po całym zespole tnącym.

Rozprowadzanie oleju na ostrzach niszczarki

4. Wyłącz tryb ręczny i ponownie uruchom maszynę w trybie automatycznym do normalnego użytkowania.

Włączanie niszczarki

5. Włóż do niszczarki jeszcze co najmniej dwa lub trzy kawałki papieru, aby wchłonęły nadmiar oleju pozostałego na ostrzach.

Wkładanie kartki papieru do niszczarki

Aby zapewnić Państwa komfort podczas zakupów, przygotowaliśmy gotowe zestawy niszczarek z odpowiednimi olejami w atrakcyjnej cenie. Dzięki temu unikną Państwo ewentualnej awarii urządzenia oraz zapewnia płynne działanie na długie lata.

paperCUT N2620

To nie zawodna niszczarka, która zutylizuje wszelkie rodzaje nośników informacji od zwykłych kartek papieru, przez plastikowe karty aż po płyty CD i DVD.

paperCUT N4020

Ta niszczarka zachwyca swoim płynnym działaniem. 40-litrowy kosz na ścinki, prędkość pracy na poziomie 3 m/min oraz cicha praca nieprzekraczająca 55 dB bez wątpienia zapewnia komfortowe użytkowanie.

Po więcej propozycji zapraszamy Państwa na naszą stronę z niszczarkami.

Podsumowanie

Podsumowując, prawidłowa konserwacja niszczarki jest ważna, aby utrzymać jej wydajność i trwałość. Regularne czyszczenie pomoże w zachowaniu wydajności i długowieczności urządzenia. Należy także okresowo sprawdzać niszczarkę, aby upewnić się, że wszystko działa prawidłowo. Pamiętaj, że regularna konserwacja niszczarki to jeden z kluczy do jej bezproblemowego działania.

Polecane produkty

[product show="main" slider="true" onlyAvailable="true"]

Komantarze (0)

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium