0
0,00 zł

Czytniki kontroli dostępu

Czytniki kontroli dostępu to specjalistyczne urządzenia elektroniczne służące do identyfikacji osób i zarządzania ich uprawnieniami dostępu do określonych obiektów lub pomieszczeń. Ich działanie polega na weryfikacji unikalnych identyfikatorów, które mogą być prezentowane w formie kart zbliżeniowych, kodów PIN, danych biometrycznych, czy nawet sygnałów z urządzeń mobilnych. Czytniki te są kluczowym elementem systemów bezpieczeństwa, umożliwiając kontrolę nad tym, kto i kiedy może uzyskać dostęp do zabezpieczonych stref. Szeroko stosowane w różnych środowiskach, od biur i budynków komercyjnych, po instytucje edukacyjne i rządowe, czytniki kontroli dostępu zwiększają bezpieczeństwo poprzez efektywne zarządzanie przepływem osób.

Czytniki kontroli dostępu (9)

Czytniki kontroli dostępu - zaawansowane zarządzanie i kontrolowanie dostępu do budynków i pomieszczeń

Czytniki kontroli dostępu to urządzenia używane do identyfikacji osób i zarządzania ich dostępem do różnych obszarów budynków i pomieszczeń. Są kluczowym elementem systemów kontroli dostępu, które zapewniają bezpieczeństwo poprzez ograniczenie dostępu do określonych stref tylko dla autoryzowanych użytkowników. Ich działanie polega na weryfikacji uprawnień dostępu na podstawie różnych metod identyfikacji.

Czytniki kontroli dostępu po połączeniu z zamkiem elektronicznym bądź elektromagnetycznym, stają się zaawansowanym systemem gwarantującym bezpieczeństwo i dającym kontrolę nad dostępem do budynków i pomieszczeń.

Czytnik kontroli dostepu do budynków

Jakie są rodzaje czytników kontroli dostępu?

Czytniki kontroli dostępu to zaawansowane urządzenia zapewniające ochronę i bezpieczeństwo przed niepowołanym wejściem, poprzez określone metody autoryzacji. Ze względu na metody weryfikacyjne, dzięki którym możemy uzyskać dostęp do budynków i pomieszczeń, wyróżniamy:
  • Czytniki RFID na karty zbliżeniowe: w celu otwarcia drzwi, użytkownik przykłada kartę RFID w określone miejsce na czytniku, a po poprawnym odczycie informacji z karty, dostęp zostaje przyznany.
  • Czytniki na hasło czytniki wyposażone w klawiaturę numeryczną pozwalają na przypisanie każdemu użytkownikowi indywidualnego hasła. Dostęp do budynku przyznawany jest po prawidłowym wprowadzeniu unikalnego PINu za pomocą klawiatury.
  • Czytniki biometryczne: tego rodzaju urządzenia pozwalają na wejście do budynku bądź pomieszczenia przy wykorzystaniu metod biometrycznych, takich jak odcisk palca lub skan twarzy. Po wprowadzeniu do pamięci urządzenia odcisku palca bądź skanu twarzy użytkownika, urządzenie po poprawnym rozpoznaniu zezwoli na dostęp. Ta forma weryfikacji daje najwyższe bezpieczeństwo, ze względu na unikatowość biometrycznych metod i jest stosowana wszędzie tam, gdzie konieczne jest zapewnienie wysokiego bezpieczeństwa, np. w instytucjach finansowych, rządowych, laboratoriach itp.
  • Czytniki ze zdalną obsługą: niektóre modele czytników wyposażone są w technologie Bluetooth i współpracują z dedykowanymi do obsługi inteligentnych urządzeń aplikacjami. Po zainstalowaniu dedykowanej aplikacji (np. TUYA smart) na smartfonie, zyskujemy możliwość zdalnego zarządzania dostępem, a także konfigurowania czytnika kontroli dostępu z poziomu swojego telefonu.
  • Czytniki zintegrowane: czytniki zintegrowane, to takie urządzenia, które oferują więcej niż jedną metodę autoryzacji. W zależności od modelu mogą posiadać dwie, trzy, lub wszystkie metody autoryzacji wspomniane powyżej.

Czytnik kontroli dostępu na hasło i karte RFID SecureEntry-AC100

 
 
 
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium