Norma DIN niszczarek dokumentów

Dodaj pierwszy komentarz

Niszczarki dokumentów pozwalają na zapanowanie nad dokumentami zarówno w warunkach domowych, jak i biurowych. Pozwalają one na utrzymanie poufności dokumentów, które mogłyby dostać się w niepowołane ręce. Nad tym jak bardzo informacje na niszczonych dokumentach są chronione przed odtworzeniem, czuwa norma DIN.

Norma DIN została opracowana przez organizację Standards Committee for Information Technology and Applications i określa jaki stopień poufności zachowują dokumenty przetworzone przez niszczarkę. Obecnie obowiązująca norma DIN 66399 została wprowadzona w 2012 roku i określa aż siedem poziomów bezpieczeństwa dokumentów. Poziomy te opisuje się poprzez symbol P oraz kolejną cyfrę. Im jest ona wyższa, tym dokumenty papierowe są przetwarzane z większą dokładnością i są trudniejsze do odtworzenia.

Poniższa tabela prezentuje charakterystykę poszczególnych poziomów bezpieczeństwa według normy DIN:

Jak widać, normy dotyczące rozmiarów przetworzonych fragmentów dokumentu są bardzo wyśrubowane. Już norma P-4, która jest obecnie standardem, pozwala na przetworzenie kartki papieru A4 na minimum 400 drobnych kawałków, skutecznie chroniąc zawarte na niej informacje. Wybierając niszczarkę klasy P-5, kartka A4 zostanie już przetworzona na ponad 2000 małych fragmentów.

Jaką niszczarkę należy pod tym względem wybrać? Jest to zależne od jej przeznaczenia oraz osobistych preferencji użytkownika. Niszczarki o klasach bezpieczeństwa do P-3 sprawdzą się do przetwarzania dokumentów w warunkach domowych. Modele z poziomem DIN P-4 i P-5 są najbardziej optymalnym rozwiązaniem, które będzie wystarczające w wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwach handlowych, usługowych, bibliotekach oraz innych placówkach publicznych. Klasa P-6 i P-7 dedykowana jest dla instytucji oraz organizacji rządowych, gdzie trafienie tajnych dokumentów w niepowołane ręce mogłoby mieć szczególnie poważne konsekwencje.

W naszej ofercie znajdują się niszczarki zapewniające poziom ochrony klasy P-4 oraz P-5, a także charakteryzują się wysoką wydajnością i kulturą pracy. Pełna oferta znajduje się tutaj.

Komantarze (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl