0
0,00 zł

Kamery samochodowe marki HDWR - TOP 5 [2023]

Dodaj pierwszy komentarz

W dzisiejszym artykule, przeniesiemy się do świata kamer samochodowych - urządzeń, które są nie tylko narzędziem zabezpieczającym nasze samochody, ale także świadkiem niezliczonych sytuacji na drogach. Wideorejestratory samochodowe zyskują na popularności ze względu na swoją wielofunkcyjność, prostotę obsługi i coraz bardziej przystępną cenę. W dzisiejszych czasach, mogą one służyć nie tylko jako dowód w sporach drogowych, ale także jako narzędzie do monitorowania bezpieczeństwa, analizy zachowań kierowców, a nawet jako kamera do nagrywania podróży.

W tym artykule omówimy:

Kamera samochodowa przednia do rejestrowania trasy pojazdu

Do czego służy kamera samochodowa?

Kamera samochodowa, nazywana również wideorejestratorem samochodowym jest urządzeniem służącym do dokumentowania trasy pokonanej przez pojazd. Urządzenie to jest zwykle mocowane na przedniej szybie za pomocą silnej taśmy lub specjalnej przyssawki, i rejestruje wszystkie zdarzenia, które mają miejsce na drodze. W efekcie, w przypadku jakiegokolwiek incydentu drogowego, kierowca ma do dyspozacji nagranie, które może być kluczowe w rozwiązywaniu wszelkich sporów. Niektóre modele kamer samochodowych są wyposażone nie tylko w kamerę przednią, ale również w kamerę tylną, umożliwiającą dokumentowanie nie tylko tego, co dzieje się przed pojazdem, ale także za nim.

Kompaktowy rozmiar kamer samochodowych sprawia, że są one dyskretne i nie ograniczają widoczności kierowcy. Są one ważnym narzędziem podnoszącym bezpieczeństwo, wyposażonym w szereg praktycznych funkcji. Dodatkowo, ich użytkowanie jest proste i intuicyjne.

Wideorejestrator samochodowy zamontowany na przedniej szybie pojazdu

Najważniejsze funkcje wideoerejestratorów samochodowych

Wideorejestratory samochodowe są wyposażone w wiele korzystnych funkcji. Choć posiadane przez rejestratory jazdy funkcjonalności mogą się różnić w zależności od modelu, istnieją pewne kluczowe cechy, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu. Przy wyborze kamery samochodowej, pewne funkcje mogą okazać się niezwykle istotne i powinny zostać uwzględnione.

Czujnik bezpieczeństwa G-sensor

Ten czujnik decydująco wpływa na poziom bezpieczeństwa podczas kierowania pojazdem. Dysponuje on czterema stopniami czułości, co umożliwia wykrycie wstrząsu spowodowanego zderzeniem lub przeciążeniem powstałym na skutek gwałtownego hamowania. G-sensor, po zidentyfikowaniu takiego zdarzenia, automatycznie zabezpiecza bieżące nagranie, chroniąc je przed ewentualnym skasowaniem czy nadpisaniem. Dzięki temu, eliminuje konieczność ręcznego zabezpieczania materiału w momentach kryzysowych.

Funkcja nagrywania w pętli

Funkcja nagrywania w pętli polega na automatycznym zapisie aktualnych nagrań na nagraniach o najstarszej dacie rejestracji. Jest to funkcja, która przyczynia się do efektywnego zarządzania przestrzenią na karcie pamięci, minimalizując ryzyko zapełnienia pamięci w kluczowym momencie wymagającym nagrania wideo. Warto jednak podkreślić, że zapisy zabezpieczone przez czujnik G-sensor nie są narażone na nadpisanie czy usunięcie. Dodatkowo, użytkownik ma możliwość manualnego zabezpieczenia dowolnego nagrania, co chroni je przed ewentualnym skasowaniem.

Tryb parkingowy

Jednym z najbardziej skomplikowanych przypadków do ustalenia odpowiedzialności jest szkoda spowodowana na parkingu, szczególnie kiedy nie jesteśmy w pobliżu naszego pojazdu. Na szczęście, wideorejestrator z trybem parkingowym może być skutecznym rozwiązaniem tego problemu. W sytuacji, gdy nasz pojazd jest zaparkowany, a czujnik zarejestruje nawet drobne drgania, zostaje automatycznie uruchomione krótkie nagranie. Dzięki temu dysponujemy dowodem, który może przyczynić się do identyfikacji sprawcy uszkodzenia.

Funkcja WDR

Podczas kierowania pojazdem, napotkamy na różnorodne warunki atmosferyczne. Intensywne słońce, deszcz, pochmurne niebo lub jazda nocą - wszystko to wpływa na jakość obrazu rejestrowanego przez wideorejestrator. Przy korzystaniu z kamery samochodowej kluczowe jest zachowanie czytelności tablic rejestracyjnych na nagraniu, ponieważ bez tego ustalenie sprawcy niebezpiecznych incydentów może być niemożliwe. Dlatego warto, aby wideorejestrator był wyposażony w funkcję WDR, która pomaga urządzeniu dostosować się do zmiennych warunków oświetlenia.

Przykładowo, wyobraźmy sobie sytuację, kiedy podczas jazdy w jasnym świetle słońca, wjeżdżamy do tunelu i nagle staje się ciemno, a następnie, gdy wyjeżdżamy z niego, światło natychmiast jest jaśniejsze. W takich okolicznościach obiektyw kamery musi natychmiast dostosować ilość światła, które potrzebuje, aby obraz był przez cały czas ostry i wyraźny.

Automatyczne uruchamianie oraz detekcja ruchu

Kolejne funkcje, które mogą znacząco poprawić wygodę korzystania oraz intuicyjność obsługi wideorejestratora, to automatyczne włączanie i detekcja ruchu. Automatyczne uruchamianie sprawia, że kamera samodzielnie się aktywuje, gdy tylko otrzyma zasilanie, czyli na przykład podczas startu silnika. Z kolei funkcja detekcji ruchu inicjuje automatyczne nagrywanie, kiedy zarejestruje ruch pojazdu.

Rejestrator jazdy kamera przednia

Na co zwrócić uwagę przy wyborze rejestratora jazdy

Decdyując się na zakup rejestratora jazdy do naszego pojazdu, poza wymieniony wyżej funkcjami, które mają duży wpływ na bezpieczeństwo, warto również zwrócić uwagę na tak istotny parametr, jak rozdzielczość obrazu. Kamery samochodowe, w zależności od modelu, mogą nagrywać wideo w czterech rozdzielczościach: Full HD, QHD, Ultra HD, a nawet 4K.

Rozdzielczość Full HD, reprezentująca 1920 pikseli na szerokość i 1080 pikseli na wysokość, stała się najbardziej popularną rozdzielczością oferowaną przez kamery samochodowe. W porównaniu do standardowej rozdzielczości HD (1280x720 pikseli), Full HD oferuje znacznie większą ilość szczegółów i ostrości obrazu, co przekłada się na bardziej realistyczne i satysfakcjonujące wrażenia wizualne.

Rozdzielczość QHD, czyli Quad High Definition, znana również jako 1440p, to standard wyświetlania obrazu oferujący rozdzielczość 2560 pikseli na szerokość i 1440 pikseli na wysokość. To dokładnie cztery razy więcej pikseli niż w tradycyjnym formacie HD (720p), stąd nazwa "Quad". Obrazy w rozdzielczości QHD są wyraźniejsze i bardziej szczegółowe niż w Full HD.

Ultra HD, to technologia wyświetlania obrazu oferująca rozdzielczość 3840 × 2160 pikseli. Ta rozdzielczość, oferująca czterokrotnie więcej pikseli niż standard Full HD, przynosi niezrównaną szczegółowość i głębię obrazu.

Rozdzielczość 4K, będąca ewolucją standardu 2K, została wprowadzona przez Digital Cinema Initiatives (DCI) i definiuje rozdzielczość obrazu, która jest dwukrotnie większa od 2K - wynosi 4096 x 1080 pikseli.

Zatem dokonując wyboru wideorejestratora samochodowego przeznaczonego do nagrywania trasy pojazdu, warto zwrócić uwagę w jakiej rozdzielczości rejestrowane będzie wideo. Wybór uzależniony jest od potrzeb oraz indwydidualnych preferencji użytkownika.

Czy wiesz, że...

  • Pierwsze kamery samochodowe były używane głównie przez organy ścigania i agencje bezpieczeństwa. W latach 80. i 90. XX wieku, funkcjonariusze policji w Stanach Zjednoczonych zaczęli montować kamery na deski rozdzielcze swoich radiowozów.
  • Wideorejestratory samochodowe stały się szczególnie popularne w Rosji na początku XXI wieku, głównie z powodu rosnącej korupcji i oszustw ubezpieczeniowych.
  • Czy wiesz, że to właśnie dzięki wideorejestratorom udało się zarejestrować upadek meteorytu w Czelabińsku w 2013 roku? Wydarzenie to zyskało międzynarodową sławę dzięki nagraniom z kamer samochodowych, które udokumentowały eksplozję meteorytu na niebie.
  • Część nowoczesnych wideorejestratorów posiada wbudowany moduł GPS, który pozwala na śledzenie trasy i prędkości pojazdu. To funkcja szczególnie ceniona przez kierowców zawodowych oraz firmy transportowe.

Ranking kamer samochdowych HDWR

W naszym sklepie internetowym HDWR znajdą Państwo różnego rodzaju wideorejestratory samochodowe cechujące się różną wielkością, rozdzielczością xzy dodatkowymi funkcjami. Chcąc ułatwić dokonanie wyboru naszym klientom, stworzyliśmy ranking TOP 5 kamer samochodowych marki HDWR.

Numer 1

Kamera samochodowa na przód i tył videoCAR D510 oferująca nagrywanie obrazu w rozdzielczości Ultra HD 4K. Cechuje się kompaktowym rozmiarem, dzięki czemu po zamontownaiu jej na przedniej szybie nie ogranicza widoczności. Wśród dodatkowych funkcji znajdziemy takie udogodnienia, jak moduł GPS, komunikacja WiFi z telefonem komórkowym czy wbudowany głośnik i mikrofon.

Kamera samochodowa przód tył Wideorejestrator samochodowy videoCAR D510 HDWR

Numer 2

Wideorejestrator samochodowy videoCAR S330 oferujący rozdzielczość Full HD 1920 x 1080 pikseli z 60 klatkami na sekundę oraz HD 1208 x 720 ze 120 klatkami na sekundę. Dysponuje takimi dodatkowymi funkcjami, jak komunikacja WiFi z telefonem czy moduł GPS wyświetlający aktualną prędkość oraz współrzędne.

Wideorejestrator samochodowy przedni videoCAR S330 firmy HDWR

Numer 3

Rejestrator jazdy z kamera przednią i tylną videoCAR D400 z rozdzielczością wideo QHD 2560 x 1440 pikseli oraz Full HD 1920 x 1080 pikseli dla kamery tylnej. Dodatkowymi opcjami oferowanymi przez wideorejestrator są moduł WiFi oraz wbudowany głośnik i mikrofon.

Rejestrator jazdy kamera samochodowa przednia tylna D400

Numer 4

Kamera samochodowa videoCAR-S120 z noktowizorem i rozdzielczością Full HD. Montowana na przednia szybę. Oferuje dodatkowo moduł WiFi i wbudowany głośnik z mikrofonem.

Kamera samochodowa przednia z noktowizorem HDWR S120

Numer 5

Innowacyjna kamera samochodowa na lusterko wsteczne videoCAR L310. Oferuje rejestrowanie przebiegu trasy przed oraz za pojazdem w rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 pikseli dla kamery przedniej oraz VGA 640 x 480 pikseli dla kamery tylnej. Kamera oferuje jednoczesne nagrywnaie trasy pojazdu oraz służy za lusterko wsteczne, co wpływa na oszczędność miejsca w samochdodzie.

Kamera samochodowa przód tył na lusterko wsteczne L310

Montaż kamery samochodowej - poradnik

Instalacja wideorejestratora może być banalnie prosta! Przekonaj się o tym klikając w poniższy filmik instruktażowy.
 

Podsumowanie

Z powyższego artykułu dowiedzieliśmy sie w jaki spośob można wykorzystać kamerę samochodową oraz jakie najważniejsze funkcje bezpieczeństwa powinna posiadać. Przybliżyliśmy również na jakie rozdzielczości wideo warto zwrócić uwagę, przy wyborze wideorejestratora. Na koniec, przedstawiliśmy Państwu ranking naszych najlepszych kamer samochodowych, które nasi sprzedawcy polecają naszym klientom.

Podsumowując, kamery samochodowe to niezastąpione narzędzie dla każdego kierowcy. Nie tylko zwiększają bezpieczeństwo na drogach, ale także pomagają w rozstrzyganiu spornych sytuacji, dostarczając niezbitych dowodów. Z uwagi na ich kompaktowy rozmiar, łatwość obsługi i dostępność na rynku, stanowią one praktyczny dodatek do wyposażenia każdego pojazdu. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze jest najważniejsze, a nowoczesne technologie, takie jak wideorejestratory samochodowe, mogą w tym aspekcie zdecydowanie nam pomóc.

Polecane produkty

[product show="main" slider="true" onlyAvailable="true"]

Komantarze (0)

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium