0
0,00 zł
Prefiks i sufiks w czytniku kodów kreskowych

Czym jest prefiks?

Prefiks jest to znak lub klawisz funkcyjny, który zostaje dodany przed odczytywanym kodem kreskowym. Dlatego, jeżeli chcemy, aby nasz czytnik po zeskanowaniu kodu kreskowego wyświetlał go w formie z poprzedzającą dodatkową cyfrą bądź specjalnym znakiem, powinniśmy odpowiednio ustawić Prefiks.

Czym jest Sufiks?

W przypadku, gdy zależy nam na wyświetleniu odczytanego kodu kreskowego z dodatkową cyfrą bądź znakiem za kodem, powinniśmy ustawić Sufiks. Odpowiednie kody wraz z opisem działania znajdują się w instrukcjach obsługi do każdego modelu skanera.

W jaki sposób zaprogramować Prefiks lub Sufiks?

Obydwa symbole można zaprogramować w czytniku kodów. Dzięki temu czytnik poza odczytaniem kodu wykonuje dodatkowe funkcje w programie/ aplikacji, dzięki czemu użytkownik może wykonywać pewne czynności automatycznie tylko i wyłącznie odczytując kody kreskowe.

Jednak nie każdy czytnik można zaprogramować w dowolny sposób. Większość czytników posiada możliwość zaprogramowania wszelkiego rodzaju znaków z tabeli kodów ASCII (tabela poniżej), ale nie można zaprogramować w nich klawiszy funkcyjnych typu F1-F12, Insert itp.

Podstawowe znaki z tablei ASCII

Powyższe znaki można zaprogramować w każdym z czytników dostępnych w sprzedaży w sklepie internetowym HDWR hdwr.pl. Klawisze funkcyjne można ustawić w wybranych modelach.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium