0,00 zł
Centrum pomocy - uchwyty do monitorów
 
Do czego służy uchwyt do monitora?
Uchwyty do monitorów zostały przeznaczone do stabilnego i bezpiecznego zamocowania ekranu. Pomagają zaoszczędzić miejsce i zorganizować przestrzeń roboczą. Dzięki nim można stworzyć wygodne i komfortowe stanowisko pracy. Dodatkowo dają możliwość ustawienia w sporym zakresie, co pozwala ustawić monitor w dogodnej dla użytkownika pozycji.
Jakie są rodzaje uchwytów?
Uchwyty możemy podzielić ze względu na ilość ramion oraz sposób działania. Na rynku znajdują się uchwyty oferujące możliwość zamontowania jednego, dwóch, trzech, a nawet większej ilości monitorów. Dodatkowo dostępne są również uchwyty na monitor, ze specjalną podstawką na laptop, co znacząco wpływa na komfort pracy i oszczędność przestrzeni roboczej. Jeżeli chodzi o sposób działania, to oprócz standardowych uchwytów, znajdziemy uchwyty wyposażone w sprężynę gazową, która ułatwia precyzyjne ustawienie monitora w określonej pozycji.
W jaki sposób można zamontować uchwyt?
Uchwyt pozwala na przymocowanie na dwa sposoby. W zestawie znajduje specjalna śruba dociskowa, która pozwala na zamontowanie uchwytu do krawędzi biurka. Drugim sposobem jest możliwość umieszczenia uchwytu w dowolnym miejscu, co jednak wymaga wywiercenia otworu w blacie i użycia śruby z podkładką.
Jakie monitory można zamontować na uchwytach?
Uchwyt można zastosować do większości monitorów znajdujących się na rynku, za sprawą otworów montażowych ze standardem VESA 75 x 75 mm oraz 100 x 100 mm. Akcesorium pozwala na stabilne zamontowanie ekranów o rozdzielczości od 13 do 27 cali. Waga monitorów zależy od modelu uchwytu i waha się w zakresie od 6 kg do 8-10 kg.
Jaki jest zakres ustawienia uchwytu?
Uchwyt pozwala na ustawienie monitora w szerokim zakresie, dzięki czemu użytkownik może dopasować pozycję sprzętu wedle indywidualnych preferencji. Każdy monitor można obrócić w zakresie 360° i odchylić oraz pochylić wedle uznania. Dodatkowo istnieje również przydatna funkcja tilt, która umożliwia odwrócenie monitorów o 90 stopni, dając tym samym pionowy ekran.

Polecane produkty

[product show="main" slider="true" onlyAvailable="true"]
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium