0
0,00 zł
Centrum pomocy - szuflady kasowe
 
Do czego służą szuflady kasowe?
Szuflady kasowe zostały przeznaczone do przechowywania środków pieniężnych oraz wartościowych dokumentów. Wykonane zostały z mocnej stali walcowanej na zimno, co zapewnia odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz bezpieczeństwo. Solidny zamek z kluczem, chroni dodatkowo przed dostępem niepowołanych osób.
Jakie są rodzaje szuflad kasowych?
Wyróżnić można dwa podstawowe warianty szuflad:
  • Szuflady wysuwane - charakteryzują się one szeroką skrytką, która jest wysuwana z metalowej obudowy w stronę użytkownika
  • Szuflady typu flip top - aą to urządzenia o podłużnym kształcie, charakteryzujące się pokrywą otwieraną od góry
Czym różnią się wysuwane szuflady serii HD-KER oraz HD-KR?
Szuflady zawierające oznaczenie KR zostały wyposażone w całkowicie wyjmowany wkład na monety oraz banknoty i dodatkowo w osobno wyjmowany wkład na monety, natomiast szuflady posiadające oznaczenie KER, nie posiadają wyjmowanego całego wkładu, oferują możliwość wyjęcia jedynie wkładu na monety. Wybór modelu szuflady powinien być zatem podyktowany indywidualnymi potrzebami i preferencjami klienta.
Jak otworzyć szufladę kasową?
Każda szuflada posiada zamek mechaniczny z dedykowanym kluczem. Gdy zamek szuflady pozostaje w pozycji zamkniętej, nie ma możliwości otworzenia szuflady. Po przekręceniu zamka na pozycję otwartą, istnieją dwie możliwości otworzenia szuflady:
  • Ręcznie - należy przekręcić kluczyk o jeszcze jedną pozycję, względem przekręcenia w pozycję otwartą. Po minięciu lekkiego oporu, cięgno szuflady zostanie zwolnione i szuflada się otworzy
  • Automatycznie - po podpięciu szuflady do kasy lub drukarki fiskalnej i naciśnięciu odpowiedniego przycisku z uprzednio nadaną komendą, szuflada otworzy się samoczynnie

W szufladach wysuwanych istnieje również trzeci, awaryjny sposób otwierania. Pod spodem w okolicach kabla umieszczona została specjalna dźwignia. Po przekręceniu klucza w pozycję otwartą i pociągnięciu za nie, blokada zostanie zwolniona i szuflada wysunie się.

Czy szuflada kasowa będzie pasować do danego modelu kasy lub drukarki fiskalnej?
Wszystko zależy od tego, w jakie złącza i funkcje wyposażona została konkretna kasa lub drukarka. Jeśli umożliwia ona komunikację poprzez złącze RJ12 przy napięciu cewki 12V lub 6V, to wszystko powinno ze sobą bez problemu współpracować. Niektóre szuflady posiadają piny sterujące na innych miejscach niż okablowanie szuflady.
Czy można zakupić sam wkład do szuflady kasowej?
Oczywiście. W naszej ofercie znajdują się akcesoryjne wkłady na pieniądze, które pasują zarówno do szuflad z serii HD-KFT i HD-KR, jak i mogą zostać umieszczone bezpośrednio w szufladzie biurka, lady lub innego mebla.
Co zrobić kiedy szuflada kasowa nie współpracuje z urządzeniem fiskalnym?
Szuflady kasowe dostępne w naszym sklepie internetowym HDWR oferują trzy sposoby otwarcia. Ręcznie, za pomocą dołączonego do zestawu kluczyka, awaryjnie, przy użyciu dźwigni znajdującej na spodzie urządzenia oraz elektronicznie, po zaprogramowaniu na urządzeniu fiskalnym, np. kasie, odpowiedniej komendy otwierającej kasetkę. Co w sytuacji, kiedy zakupiona szuflada nie współpracuje poprawnie z naszą kasą fiskalną? Dowiedz się więcej.
Czy szuflady będą współpracować z kasą Novitus?
Przykro nam, ale nasze szuflady nie są kompatybilne z kasami Novitus. Marka Novitus wymaga aktywnej szuflady, podczas gdy w naszej ofercie posiadamy wyłącznie szuflady pasywne.
Jakie wymiary po wysunięciu wkładu ma szuflada HD-KER33?
Po wysunięciu całkowita długość wynosi 56,3 cm.

Polecane produkty

[product show="main" slider="true" onlyAvailable="true"]
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium