0
0,00 zł
Centrum pomocy - klawiatury
 
Do czego służy klawiatura?
Klawiatura to praktyczne urządzenie przeznaczone do wprowadzania tekstu, współpracujące z komputerami. Oferują wygodne i precyzyjne wprowadzanie różnego rodzaju danych tekstowych czy liczbowych oraz cichą pracę. Umożliwiają i ułatwiają komunikację.
Czym różni się klawiatura mechaniczna od membranowej?
Wśród klawiatur wyróżniamy klawiatury membranowe oraz mechaniczne. Klawiatury membranowe cieszą się największą popularnością, głównie ze względu na ogólnodostępność oraz niską cenę. Swoje działanie zawdzięczają trzem wbudowanym membranom, na których umieszczone są kulki do każdego klawisza, reagujące na nacisk palca. Po naciśnięciu na klawisz wytworzony zostaje sygnał, który jest następnie wysyłany do komputera. Tego rodzaju klawiatury sprawdzą się przede wszystkim w użytku domowym do codziennego wprowadzania danych tekstowych oraz w pracy biurowej. Odpowiednio wyważone klawisze, gwarantują precyzję i wygodę wprowadzania tekstu oraz cichą i komfortową pracę. Dodatkowo ich kompaktowy, niewielki rozmiar sprawia, że są idealne do współpracy nie tylko z komputerem, ale również z laptopem. Klawiatury mechaniczne są sporo droższe od klawiatur membranowych i najlepiej sprawdzają się w użytku przez graczy lub osób zajmujących się zawodowo pisaniem, z powodu większej czułości klawiszy i szybszej realizacji komend. Sposób działania: W każdym klawiszu znajduje się przełącznik, który jest odpowiedzialny za rejestrowanie oraz wykonywanie komend. Akcesorium komputerowe wykonane w tej technologii jest bardziej czułe i precyzyjne oraz bardziej wytrzymałe, ale jednocześnie cechuje się większym rozmiarem, wyższą wagą i głośniejszą pracą klawiszy.
Jakie są sposoby połączenia klawiatur?
Na rynku dostępne są klawiatury przewodowe oraz bezprzewodowe. Przewodowe podłączane są do komputera za pomocą przewodu USB. Klawiatury bezprzewodowe mogą działać przy wykorzystaniu komunikacji radiowej realizowanej za pomocą odbiornika USB podłączonego do urządzenia docelowego lub wbudowanego modułu Bluetooth. Klawiatury bezprzewodowe są idealne do współpracy z laptopami, a te wyposażone w połączenie Bluetooth, dodatkowo można wykorzystywać do pracy z tabletem lub telefonem.
Jakie są rodzaje klawiatur?
Chcąc wybrać klawiaturę do własnego użytku, natrafimy na bogatą ofertę tego typu sprzętu różniącego się rozmiarem lub funkcjami, dzięki każdy użytkownik znajdzie akcesorium idealne dla swoich preferencji. Obok klasycznych klawiatur o standardowym rozmiarze, posiadających blok numeryczny i klawisze funkcyjne, znajdziemy urządzenia kompaktowe, o niewielkim rozmiarze, pozbawione bloku numerycznego. Takiego rodzaju klawiatury idealnie nadają się do pracy przy użyciu laptopa bądź tabletu. Będą idealne dla osób, którym zależy na oszczędności miejsca. Dla użytkowników poszukujących przenośnych i kompaktowych sprzętów, najlepsze będą klawiatury składane, pojedynczo lub podwójnie. Po złożeniu zajmują niewiele miejsca i z powodzeniem można schować je do torby. Są również klawiatury numeryczne, które przeznaczone zostały do wygodnego wprowadzania cyfr i dokonywania prostych obliczeń. Znajdą zastosowanie jako uzupełnienie klawiatur bez bloku numerycznego lub do współpracy z laptopem dla osób, które w swojej pracy wprowadzają dużą ilość danych liczbowych. Na uwagę zasługują również klawiatury posiadające wbudowany touchpad, co znacząco ułatwia obsługę komputera i eliminuje konieczność korzystania z myszy komputerowej.

Polecane produkty

[product show="main" slider="true" onlyAvailable="true"]
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium