0
0,00 zł
Centrum pomocy - RCP
 
Co to jest rejestrator czasu pracy?
Rejestrator czasu pracy został przeznaczony do łatwego i szybkiego ewidencjonowania czasu pracy poprzez rejestrację daty, godziny oraz rodzaju zdarzenia. Z powodzeniem może być wykorzystywane do zaawansowanej kontroli i zarządzania dostępem do poszczególnych pomieszczeń i budynków oraz do ewidencjonowania obecności pracowników w firmie.
W jaki sposób rejestrator ewidencjonuje czas pracy?
Rejestratory można podzielić ze względu na sposób dostępu. Na rynku dostępne są modele, w których użytkownik może użyć przypisanego do niego kodu dostępu lub zalogować się za pomocą odcisku palca, co ze względu na swoją unikatowość, wpływa na bezpieczeństwo. Występują również urządzenia, które oprócz dostępu za pomocą hasła i odcisku palca, zostały wyposażone w technologię RFID, co umożliwia zalogowanie się poprzez dedykowaną kartę RFID. Sprzęt tego typu oferuje możliwość zapisania aż kilkudziesięciu tysięcy logowań w pamięci urządzenia, co wystarcza na minimum kilkadziesiąt dni ciągłej pracy.
Czy przed rozpoczęciem użytkowania konieczna jest instalacja dodatkowego oprogramowania?
W przypadku rejestratorów czasu pracy z serii CTR i FTR nie ma konieczności instalowania dodatkowych programów, ponieważ mają wbudowane oprogramowanie. Rejestratory są gotowe do pracy od razu po podłączeniu pod źródło zasilania. Natomiast w przypadku rejestratorów czasu pracy z serii TimeLok konieczne jest pobranie i zainstalowanie dedykowanej aplikacji.
Gdzie zapisywane są dane logowania?
Wszystkie informacje odnośnie ewidencji czasu pracy zapisywane są w pamięci wewnętrznej.
W jaki sposób można odczytać dane logowania zapisane na urządzeniu?
Pobranie danych jest możliwe z poziomu urządzenia lub za pomocą nośnika pendrive bądź dysku zewnętrznego poprzez podłączenie do gniazda USB. Możliwe jest wygenerowanie raportu dla wszystkich logowań bądź dla poszczególnych użytkowników czy też zakresów dni. Uruchomienie raportu odbywa się bez zewnętrznych oprogramowań, a urządzenie automatycznie tworzy plik typu Excel zawierający wybrane przez nas dane. Dostępne są różne raporty takie jak: podsumowanie obecności pracowników, logowanie dotyczące obecności pracowników, tabele spóźnień i wczesnych zakończeń zmian, oraz harmonogram urlopowy, dni wolnych.
W jaki sposób można wykorzystywać rejestrator czasu pracy?
Rejestrator czasu pracy, poza ewidencjonowaniem czasu pracy pracowników, może być wykorzystywany do kontroli dostępu do pomieszczeń oraz budynków. Dołączony do zestawu przewód umożliwia skonfigurowanie panelu z elektronicznym zamkiem drzwi. Dzięki tej funkcji możliwe jest kontrolowanie otwarcia i zamknięcia pomieszczenia, oraz wykorzystywanie takich funkcji jak np.: alarm sabotażowy, który wykrywa niezamierzony demontaż urządzenia.
Czy rejestrator czasu pracy posiada wejście/wyjście Wiegand?
Rejestrator czasu pracy został obsługuje protokoły Wiegand 26 oraz Wiegand 34, co daje możliwość zainstalowania zewnętrznego urządzenia do odczytywania kontroli dostępu i dostarczania danych bezpośrednio do rejestratora.
Czy rejestrator można zamocować?
Rejestrator posiada specjalne otwory montażowe na tylnej części obudowy, a do zestawu dołączone są dedykowane kołki i śruby montażowe, dzięki czemu sprzęt można zamocować na ścianie pomieszczenia lub budynku.
Z jakimi urządzeniami może współpracować rejestrator z funkcją RFID?
Rejestrator wyposażony w technologię RFID może współpracować z kartami oraz brelokami RFID, działającymi na częstotliwości 125 kHz.
Co zrobić w przypadku zapomnienia hasła do rejestratora czasu pracy?
W rejestratorach czasu pracy z serii CTR i FTR można ustawić własne hasło jako administrator. W przypadku zapomnienia ustawionego hasła, gdy nie mamy dostępu do zmiany ustawień, prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta poprzez maila: [email protected].
Skąd pobrać aplikację do rejestratorów czasu pracy z serii TimeLok?
Rejestratory czasu pracy z serii TimeLok posiadają darmową aplikację do obsługi różnych funkcji. Można ją pobrać ze strony konkretnego modelu w sekcji "Pliki do pobrania".
Czy rejestratory posiadają interfejs w języku polskim?
Niestety nie. Nasze rejestratory posiadają wyłącznie oprogramowanie w języku angielskim.
Czy rejestratory działają bezprzewodowo?
W standardowej konfiguracji nie, ale rejestratory serii TimeLok w wariancie rozszerzonym, oznaczonym jako NWEPBI, posiadają wbudowaną baterię umożliwiającą bezprzewodową pracę przez około 3-4 godziny. Ta bateria pełni rolę awaryjnego źródła zasilania w przypadku braku prądu.
Czy jest możliwe ustawienie niestandardowego czasu pracy w rejestratorach?
Niestandardowy czas pracy można ustawić w urządzeniach z serii CTR oraz FTR, niestety rejestratory z serii TimeLok nie mają takiej funkcji.
Czy jest możliwość połączenia się z rejestratorem bezprzewodowo za pomocą WiFI?
Moduł WiFi służy jedynie do synchronizacji danych między urządzeniami i nie może zostać wykorzystany do przesyłania danych na komputer w celu generowania raportów.
Do czego służą dodatkowe, kolorowe kable w modelu CTR10 oraz CTR12?
Kable te służą do podłączenia rejestratora do zamka elektrycznego, który może służyć do kontroli dostępu do wybranego pomieszczenia.

Polecane produkty

[product show="main" slider="true" onlyAvailable="true"]
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium