0
0,00 zł

Współpraca czytników HDWR z programem WF-MAG [2023]

Dodaj pierwszy komentarz

W dzisiejszym, zglobalizowanym świecie, gdzie szybkość i efektywność są kluczowe, niezawodne i dobrze skonfigurowane narzędzia technologiczne mogą przynieść nam znaczącą przewagę. Czytniki kodów kreskowych to jedno z tych urządzeń, które znacząco zwiększają produktywność, przyspieszają pracę i minimalizują ryzyko błędów.

Te niewielkie urządzenia na przestrzeni ostatnich lat zyskały popularność i zaczęły być wykorzystywane w wielu branżach i dziedzinach. Spotkamy się z nimi już nie tylko w sklepach i marketach, są obecne w bibliotekach, szkołach, aptekach, magazynach, na halach produkcyjnych oraz urzędach i biurach zajmujących się różnego rodzaju działalnością. W tym artykule zajmiemy się głównie działalnością księgowo-magazynową i postaramy się przybliżyć współpracę skanerów kodów kreskowych z programem WF-MAG.

W tym artykule omówimy:

Czytnik kodów kreskowych podłączony do komputera

Czym jest program WF-MAG

WF-MAG to popularne oprogramowanie księgowo-magazynowe produkowane przez polską firmę. Pozwala ono na prowadzenie pełnej ewidencji rachunkowej i magazynowej, co jest niezwykle przydatne dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Najważniejsze funkcje programu WF-MAG obejmują:

 • Zarządzanie magazynem: Program pozwala na śledzenie zapasów, tworzenie dokumentów magazynowych, takich jak przyjęcia, wydania, przesunięcia, inwentaryzacje, a także kontrolę stanów magazynowych
 • Księgowość: WF-MAG oferuje funkcje, które pozwalają na prowadzenie księgowości, w tym kontroli płatności, wystawiania faktur, prowadzenia ksiąg rachunkowych, a także generowanie różnych raportów finansowych
 • Obsługa sprzedaży i zakupów: Oprogramowanie pozwala na zarządzanie procesem sprzedaży i zakupów, od przyjęcia zamówienia, poprzez realizację, aż do wystawienia faktur
 • Integracja z innymi systemami: WF-MAG umożliwia integrację z różnymi systemami, takimi jak systemy kadrowo-płacowe, systemy CRM, platformy e-commerce itp.
 • Personalizacja: Program oferuje szeroki zakres opcji konfiguracyjnych, które pozwalają dostosować go do specyficznych potrzeb danego przedsiębiorstwa

Oprogramowanie WF-MAG jest często wykorzystywane przez polskie firmy ze względu na swoje funkcjonalności, skalowalność oraz lokalizację, czyli dostosowanie do polskiego prawa podatkowego i rachunkowego.

W jaki sposób skonfigurować czytnik, aby współpracował z programem WF-MAG?

W celu prawidłowej współpracy posiadanego przez nas skanera kodów kreskowych z programem księgowo-magazynowym WF-MAG należy odpowiednio skonfigurować czytnik. Zaczynamy od zaprogramowania w czytniku prefiksu (znak wczytywany przed skanowanym kodem) w postaci klawisza funkcyjnego F11 (sposób programowania tego rodzaju prefiksu znajduje się w instrukcji obsługi dołączonej do każdego skanera lub na stronie konkretnego czytnika w sklepie internetowym HDWR w sekcji Pliki do pobrania). Dzięki temu zabiegowi, w momencie gdy uruchomimy program WF-MAG i wejdziemy w zakładkę Artykuły, po zeskanowaniu kodu danego produktu skanerem kodów kreskowych, program automatycznie wyszuka produkt i podświetli go. W momencie gdy wyszukiwany produkt nie został jeszcze wprowadzony, program zwróci pytanie, czy dodać artykuł do listy. Klikając w tym przypadku polecenie TAK na wyświetlonym komunikacie, możemy wprowadzić brakujący produkt na listę programu.

Poniżej prezentujemy film instruktażowy przedstawiający wyżej opisany proces.

 

Współpraca czytnika kodów kreskowych z programem WF-MAG

Zaprogramowanie w naszym czytniku znaku prefiks będzie dużym ułatwieniem podczas tworzenia dokumentów typu PZ (przyjęcie z zewnątrz) czy WZ (wydanie na zewnątrz) w programie WF-MAG. Skaner kodów kreskowych może nam w łatwy i szybki sposób pomóc w tych procesach.

W celu rozpoczęcia procesu tworzenia PZ lub WZ należy stworzyć nowy dokument, wybrać dostawcę/ odbiorcę i rozpocząć wprowadzanie produktów. Zeskanowanie kodu kreskowego danego produktu, skutkuje pojawieniem się go na tworzonym dokumencie. Skanując ponownie ten sam kod, program automatycznie doda kolejną sztukę danego artykułu. Z kolei gdy zeskanujemy produkt z innym kodem kreskowym, na dokumencie pojawi się kolejna pozycja. W taki sposób możemy wprowadzać bądź wydawać towar z magazynu.

Poniżej przedstawiamy film, który obrazuje wyżej opisany proces przyjmowania bądź wydawania towaru z magazynu za pomocą czytnika kodów kreskowych i programu WF-MAG.

 

Skanery polecane do współpracy z programem WF-MAG

W ofercie naszego sklepu internetowego HDWR znajdą Państwo czytniki kodów kreskowych, które doskonale współpracują z programem WF-MAG i będą pomocnym narzędziem, usprawniającym codzienny obrót towarami na magazynie.

Poniżej prezentujemy listę polecanych przez nas skanerów

Czytniki przewodowe:

 • HD29A - czytnik kodów kreskowych 1D z podstawką i automatycznym skanowaniem kodów
 • HD-SL36A - czytnik kodów kreskowych 1D i 2D QR z podstawką i trybem automatycznym
 • HD-S80 - stacjonarny czytnik kodów kreskowych 1D

Czytniki bezprzewodowe:

 • HD5800 - czytnik kodów kreskowych 1D i 2D QR z automatycznym skanowaniem kodów i stacją dokującą w formie podstawki
 • HD6100- czytnik kodów kreskowych 1D z wbudowaną pamięcią umożliwiającą zapis zeskanowanych kodów i stacją dokującą w zestawie
 • HD19I - czytnik kodów kreskowych 1D z wbudowaną pamięci i stacją dokującą

Skanowanie kodu kreskowego czytnikiem WiFi HD8900 firmy HDWR

Czy wiesz, że...

 • Pierwszy kod kreskowy został zeskanowany w czerwcu 1974 roku. Była to paczka gumy do żucia marki Wrigley's Juicy Fruit
 • Czytniki kodów kreskowych w znacznym stopniu przyspieszają i ułatwiają procesy magazynowe, a ich integracja z systemami księgowo-magazynowymi, takimi jak WF-MAG, pozwala na natychmiastową aktualizację stanów magazynowych.
 • Pierwotnie, czytniki kodów kreskowych były dużymi, nieporęcznymi urządzeniami, które były trudne do przenoszenia. Dzięki postępowi technologicznemu dzisiejsze czytniki są małe, lekkie i łatwe w obsłudze.
 • W latach 80. XX wieku, kody kreskowe i czytniki kodów kreskowych stały się niezbędne dla skutecznego zarządzania magazynem. Wprowadzenie komputerów do zarządzania magazynem, połączone z możliwością szybkiego i dokładnego skanowania kodów kreskowych, przyczyniło się do znacznego wzrostu efektywności i redukcji błędów.
 • W połowie lat 90., zaczęły pojawiać się kody 2D, takie jak kody QR, które mogły przechowywać znacznie więcej informacji niż standardowe kody kreskowe.

Podsumowanie

Podsumowując, czytniki kodów kreskowych stanowią nieodłączne narzędzie w zglobalizowanym świecie biznesu, znacząco zwiększając produktywność i minimalizując ryzyko błędów. W powyższym artykule przedstawiliśmy korzyści płynące z integracji skanerów kodów kreskowych z popularnym, polskim oprogramowaniem księgowo-magazynowym WF-MAG. Na przykładzie konfiguracji skanera ze wspomnianym programem, pokazaliśmy jak łatwo i sprawnie można prowadzić ewidencję towarów, tworzyć dokumenty przyjęcia z zewnątrz (PZ) czy wydania na zewnątrz (WZ), co zdecydowanie ułatwia codzienną pracę. Zastosowanie nowoczesnych technologii, takich jak czytniki kodów kreskowych, staje się kluczowe dla sukcesu w szybko zmieniającym się środowisku biznesowym.

Polecane produkty

[product show="main" slider="true" onlyAvailable="true"]

Komantarze (0)

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium