0
0,00 zł

Współpraca czytnika kodów kreskowych z programami magazynowo-księgowymi (Subiekt GT) [2023]

Dodaj pierwszy komentarz

Galopujący rozwój przemysłu przyczynił się do szerszego wykorzystania czytników kodów kreskowych w różnych jego gałęziach. Dotychczas skanery kodów były wykorzystywane głównie w handlu i spotykaliśmy się z nimi w różnego rodzaju sklepach, butikach i supermarketach. Rozwój technologii sprawił, że te praktyczne urządzenia skanujące zyskały coraz szerszy zasięg działania. Obecnie używa się ich na magazynach, halach produkcyjnych, centrach wysyłkowych, a nawet w bibliotekach, biurach i urzędach.

W tym artykule omówimy:

Zasada działania czytnika kodów kreskowych

Czytnik kodów to zaawansowane urządzenie skanujące wyposażone w złącze USB HID. Zasada jego działania jest podobna do działania klawiatury, stąd często określane jest jako urządzenie klawiaturowe. Mówiąc prościej, podłączony do portu USB w komputerze skaner kodów jest rozpoznawany przez system jako standardowa klawiatura.

Jeżeli chcemy, aby zeskanowany kod został przesłany i wyświetlony na komputerze, wystarczy otworzyć dowolny edytor tekstu (np. Notatnik) i ustawić w nim kursor myszy, a odczytany kod pojawi się w programie tekstowym.

Czy czytnik kodów kreskowych może współpracować z programem księgowo-magazynowym?

Wraz z coraz większym zakresem wykorzystania skanerów kodów kreskowych w różnych branżach, często pojawia się pytanie, czy mój czytnik kodów kreskowych będzie działał z programem księgowo-magazynowym, z którego korzystam? Odpowiedź jest prosta i krótka: owszem, każdy czytnik współpracuje z programami księgowo-magazynowymi.

Jeżeli chcemy, aby posiadany przez nas skaner przesłał i wyświetlił zeskanowany kod w oknie programu, wystarczy otworzyć odpowiednie okno dialogowe i ustawić w nim kursor, a odczytany kod zostanie przesłany i wyświetli się w danym oknie. Czytniki, które znajdują Państwo w naszym sklepie internetowym, mają domyślnie ustawiony znak ENTER za kodem. Dzięki temu kod po wyświetleniu w oknie zostanie automatycznie zatwierdzony klawiszem ENTER.

W tańszych modelach skanerów znak ENTER można usunąć i zastąpić go klawiszem TAB, natomiast droższe modele dają możliwość zaprogramowania dowolnego znaku z tabeli ASCII.

Najpopularniejsze programy magazynowo-księgowe, z którymi może współpracować skaner kodów kreskowych:

 • Weaver WMS
 • Subiekt GT
 • WF-MAG
 • Comarch Optimia
 • PC MArket
 • SAGE Symfonia
 • Fakturka PL
 • Ergo Software
 • Sprzedaż i Magazyn

Jak Państwo widzą, każdy czytnik oferowany przez nasz sklep internetowy HDWR będzie współpracował z programem księgowym. Należy jednak pamiętać, że do współpracy z niektórymi programami konieczne może się okazać zaprogramowanie w urządzeniu specjalnych znaków wyświetlanych przed lub za przesyłanym kodem kreskowym. Dlatego też przed zakupem skanera warto skontaktować się z dostawcą programu w celu ustalenia, czy dany program do poprawnej współpracy nie wymaga określonego znaku, innego niż ten ustawiony domyślnie (ENTER).

Księgowość.

Czytniki kodów HDWR i program SubiektGT

Jednym z najpopularniejszych i najczęściej używanych programów księgowo-magazynowych jest Subiekt GT stworzony przez firmę Insert. Przeznaczony został głównie do zarządzania sprzedażą i stanami magazynowymi produktów. Posiada również szereg bogatych, zaawansowanych funkcji, pomagających w całym procesie sprzedażowym. Zaraz po Subiekcie GT, dużą popularnością cieszy się również program Rewizor GT, który pozwala na współpracę z Subiektem.

Jak w praktyczny sposób wykorzystać czytniki kodów kreskowych firmy HDWR z programem Subiekt GT?

Program Subiekt GT posiada możliwość wyboru trybu pracy: zwykły oraz automatyczny. W zależności od wybranego trybu czytnik połączony z programem działa w dwojaki sposób. Jeżeli wybierzemy tryb zwykły (domyślnie ustawiony w programie) po zeskanowaniu kodu, np. na dokumencie WZ produkt pojawi się na otwartym dokumencie a kursor z pola "Nazwa" przejdzie na pole "Ilość". Należy w tym przypadku ręcznie wpisać żądaną ilość i zatwierdzić ją klawiszem Enter.

W przypadku gdy tryb pracy zmienimy na automatyczny, po zeskanowaniu kodu towar zostanie dodany na otwartym dokumencie, w polu ilość zostanie automatycznie wpisana wartość domyślna, a kursor przejdzie do kolejnego wiersza, dzięki czemu można skanować kolejny produkt bez konieczności korzystania z klawiatury.

Prezentujemy Państwu film obrazujący sposób działania skanera kodów kreskowych z programem Subiekt GT w zależności od wybranego trybu pracy

 

Czy wiesz, że...

 • Subiekt jest programem, który służy do zarządzania sprzedażą w sklepach internetowych i stacjonarnych.
 • Program Subiekt jest dostępny w dwóch wersjach: Subiekt GT i Subiekt Nexo.
 • Programy magazynowe-księgowe są obecnie jednym z najbardziej popularnych rozwiązań do zarządzania zapasami i finansami
 • Systemy magazynowo-księgowe z czytnikiem kodów kreskowych pozwalają na szybkie i sprawne zarządzanie danymi w magazynie oraz na dokładne i szybkie rozliczanie się z kontrahentami.
 • W latach 70. i 80. XX wieku kod kreskowy stał się standardem w wielu branżach handlowych, co przyczyniło się do wzrostu popularności systemów współpracy programów magazynowo-księgowych z czytnikami kodów kreskowych.
 • Dzięki zastosowaniu czytników kodów kreskowych w programach magazynowo-księgowych, proces zarządzania zapasami stał się bardziej wydajny i dokładny.

Podsumowanie

Współpraca czytnika kodów kreskowych z programem magazynowo-księgowym pozwala na optymalizację pracy w magazynie i w biurze. Umożliwia szybkie i wydajne wprowadzanie danych do systemu, co przekłada się na lepszą jakość i dokładność rejestrowanych transakcji. Czytnik kodów kreskowych pomaga również w monitorowaniu stanów magazynowych, dzięki czemu firmy mogą zarządzać zapasami w czasie rzeczywistym i zoptymalizować ich wykorzystanie. Opisywana współpraca wpływa również na lepsze zarządzanie finansowymi aspektami działalności przedsiębiorstwa, dzięki czemu można wyeliminować ryzyko błędów i uzyskać dostęp do aktualnych informacji finansowych.

Polecane produkty

[product show="main" slider="true" onlyAvailable="true"]

Komantarze (0)

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium