0
0,00 zł

Comarch Optima i czytniki kodów HDWR - współpraca czytników z programem [2023]

Dodaj pierwszy komentarz

Czytniki kodów kreskowych są niezastąpione w efektywnym zarządzaniu magazynem oraz pracy w biurach księgowych, stając się integralną częścią procesów biznesowych. Od dostarczania szybkich i precyzyjnych danych, poprzez minimalizację błędów, po zwiększenie wydajności operacyjnej, technologia kodów kreskowych przyczynia się do optymalizacji wielu aspektów pracy.

W tym artykule skupimy się na zastosowaniu czytników kodów kreskowych w kontekście zarządzania magazynem i pracy w biurach księgowych. Zbadamy, jak te niewielkie urządzenia mogą pomóc w śledzeniu produktów, zarządzaniu zapasami i przyspieszeniu procesów magazynowych przy wykorzystaniu programu magazynowo-księgowego, jakim jest Comarch Optima.

W tym artykule omówimy:

Księgowość

Czym jest program Optima

Optima to kompleksowy program komputerowy stworzony przez firmę Comarch, specjalizującą się w dostarczaniu rozwiązań informatycznych dla biznesu. Optima jest jednym z najpopularniejszych systemów ERP (Enterprise Resource Planning) dostępnych na rynku polskim.

Comarch Optima zapewnia kompleksowe wsparcie w zarządzaniu różnymi obszarami działalności firm, takimi jak finanse, księgowość, magazynowanie, sprzedaż, zarządzanie projektami, kadry i płace oraz wiele innych. Program został stworzony w celu optymalizacji procesów biznesowych, zwiększenia efektywności pracy oraz ułatwienia zarządzania różnymi aspektami działalności przedsiębiorstwa.

Historia programu Comarch Optima sięga lat 90. XX wieku. Firma Comarch, założona w 1993 roku przez Profesora Janusza Filipiaka, rozpoczęła prace nad rozwojem systemu ERP dla polskich przedsiębiorstw.

W jaki sposób skonfigurować czytnik, aby współpracował z programem Optima?

Z programu Optima można korzystać we współpracy z czytnikiem kodów kreskowych, co może przyczynić się do większej wygody, efektywności oraz automatyzacji pracy. Jednak, aby nasz czytnik prawidłowo działał z programem firmy Comarch, należy wykonać kilka prostych kroków konfiguracyjnych.

Konieczne jest zaprogramowanie znaku wczytywanego przed kodem, czyli prefiksu, w postaci klawisza funkcyjnego Insert, natomiast znak za zeskanowanym kodem - sufiks, winien mieć formę pojedynczego lub podwójnego znaku Enter. Zabieg ten sprawi, że podczas tworzenia dokumentu takiego jak Faktura VAT lub Paragon, program automatycznie doda do listy artykułów zeskanowany produkt.

Kiedy w naszym skanerze kodów kreskowych został ustawiony prefiks oraz sufiks, wystarczy otworzyć nowy dokument, wstawić kursor myszy w pole listy produktów i zeskanować kod z produktu. Jeżeli w urządzeniu skanującym ustawiliśmy sufiks jako pojedynczy Enter, po zeskanowaniu kodu ilość sztuk skanowanego produktu w polu "Ilość sztuk" należy wprowadzić ręcznie. Podwójny Enter zaprogramowany w czytniku powoduje, że ilość po zeskanowaniu kodu dla danego produktu automatycznie ustawia się jako 1, a dokument zostaje zatwierdzony.

Poniżej przedstawiamy Państwu film instruktażowy, który obrazuje powyżej opisane kroki

Do współpracy z programem Optima wykorzystano czytnik kodów kreskowych HD29A.

 

Skanery polecane do współpracy z programem Optima

W ofercie naszego sklepu internetowego HDWR znajdą Państwo czytniki kodów kreskowych, które doskonale współpracują z programem Comarch Optima i będą pomocnym narzędziem, usprawniającym codzienny obrót towarami na magazynie.

Poniżej prezentujemy listę polecanych przez nas skanerów

Czytniki przewodowe:

  • HD29A - czytnik kodów kreskowych 1D z podstawką i automatycznym skanowaniem kodów
  • HD-SL36A - czytnik kodów kreskowych 1D i 2D QR z podstawką i trybem automatycznym
  • HD-S80 - stacjonarny czytnik kodów kreskowych 1D

Czytniki bezprzewodowe:

  • HD5800 - czytnik kodów kreskowych 1D i 2D QR z automatycznym skanowaniem kodów i stacją dokującą w formie podstawki
  • HD19 - czytnik kodów kreskowych 1D z wbudowaną pamięcią i zapamiętywaniem zeskanowanych kodów
  • HD19I - czytbik kodów kreskowych 1D z wbudowaną pamięci i stacją dokującą

Czy wiesz, że...

  • Wykorzystanie czytnika kodów kreskowych w zarządzaniu magazynem pozwala znacznie usprawnić procesy logistyczne i minimalizować błędy ludzkie
  • Comarch Optima została stworzona w 1997 roku i jest jednym z najpopularniejszych systemów ERP w Polsce.
  • Technologia kodów kreskowych została wynaleziona przez Normana Woodlanda i Bernarda Silvera w latach 40. XX wieku, ale szerokie zastosowanie znalazła dopiero w latach 70. i 80.
  • Dzięki wykorzystaniu kodów kreskowych i programów takich jak Comarch Optima, firmy mogą monitorować i śledzić przepływ towarów, a także zarządzać stanami magazynowymi w sposób bardziej efektywny i precyzyjny.

Podsumowanie

Czytniki kodów kreskowych są niezastąpione w efektywnym zarządzaniu magazynem, minimalizacji błędów oraz przyspieszaniu procesów magazynowych. Comarch Optima, jako kompleksowy program komputerowy, dostarcza rozwiązania w obszarach finansów, księgowości, sprzedaży, magazynowania i wielu innych, optymalizując procesy biznesowe i zwiększając efektywność pracy przedsiębiorstwa. Aby skutecznie korzystać z czytnika kodów kreskowych w połączeniu z programem Comarch Optima, należy przeprowadzić konfigurację, ustawiając prefiksy i sufiksy dla poprawnego odczytu kodów. Dzięki temu możliwe jest automatyczne dodawanie zeskanowanych produktów do dokumentów, takich jak faktury VAT czy paragony, usprawniając procesy tworzenia dokumentów.

Polecane produkty

[product show="main" slider="true" onlyAvailable="true"]

Komantarze (0)

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium