0
0,00 zł
Tryb automatyczny w czytnikach kodów kreskowych

W tym artykule omówimy:

Czym jest tryb automatyczny?

Tryb automatyczny, zwany również autoindukcją, to ustawienie czytnika, które sprawia, że układ skanujący uruchamia się samoczynnie. Dzięki temu, kiedy etykieta z kodem znajdzie się w zasięgu wiązki lasera bądź diody, kod odczytywany jest natychmiast, bez konieczności naciskania przycisku.

Czytniki kodów kreskowych oferujące automatyczny tryb skanowania kodów, zazwyczaj posiadają w zestawie podstawkę służącą do stabilnego umieszczenia skanera. Stojak w połączeniu z automatycznym trybem skanowania podnosi wygodę i swobodę pracy. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba trzymać czytnika w dłoni, co jest szczególnie komfortowe podczas intensywnego skanowania dużej ilości etykiet.

Automatyczny tryb skanowania kodów kreskowych można w każdej chwili wyłączyć w razie potrzeby. W tym celu wystarczy zeskanować odpowiedni kod znajdujący się w dołączonej do urządzenia instrukcji, który aktywuje tryb manualny (ręczny).

Zasada działania trybu automatycznego

Układ skanujący znajdujący się wewnątrz czytnika wyposażony jest w dwie diody światłoczułe, które na bieżąco kontrolują obszar przed czytnikiem. Po wykryciu obiektu znajdującego się w odległości do około 50-60 cm przed skanerem, sygnał jest przetwarzany i uruchamia źródło światła odczytujące kod. Jest ono aktywne aż do momentu, gdy obiekt zniknie z pola widzenia czytnika lub dokonany zostanie poprawny odczyt kodu.

Przewodowe czytniki kodów kreskowych z trybem automatycznym

Przewodowe czytniki kodów kreskowych z trybem automatycznym działają po uprzednim podłączeniu do portu USB w komputerze za pomocą dołączonego do zestawu przewodu. Wyposażenie w technologie Plub&Play sprawia, że skanery są gotowe do pracy natychmiast po podłączeniu, bez konieczności instalowania dodatkowych sterowników.

Wśród przewodowych czytników wyposażonych w automatyczne skanowanie kodów wyróżniamy czytniki klasyczne, czyli takie, które można trzymać w dłoni oraz czytniki stacjonarne. Czytniki stacjonarne charakteryzują się kompaktową formą, co pozwala na umiejscowienie urządzenia w dowolnym miejscu i pomaga zaoszczędzić przestrzeń roboczą. Tego typu sprzęt idealnie sprawdzi się w sklepach i butikach.

Propozycje przewodowych czytników automatycznych

Poniżej przedstawiamy Państwu kilka przewodowych, automatycznych czytników kodów kreskowych dostępnych w naszym sklepie HDWR.

Wszystkie dostępne w naszym sklepie czytniki przewodowe automatyczne znajdą Państwo tutaj.

Czytnik kodów QR i kreskowych automatyczny, przewodowy na stojaku HD-SL36A.

Czytniki stacjonarne

Pozostałe czytniki stacjonarne znajdą Państwo tutaj.

Skaner QR czytnik kodów kreskowych przewodowy stacjonarny HD-SL92 firmy HDWR.

Bezprzewodowe czytniki kodów kreskowych z trybem automatycznym

Bezprzewodowe czytniki kodów kreskowych dające możliwość automatycznego skanowania kodów działają po podłączeniu dołączonego do zestawu odbiornika USB do portu w komputerze, z którym komunikują się poprzez fale radiowe. Bezprzewodowa komunikacja daje większe możliwości ustawienia czytnika oraz oferuje swobodę ruchów. Dzięki temu zyskujemy mobilny czytnik skanujący kody automatycznie. Wpływa to nie tylko na wygodę, ale i na wydajność pracy.

Propozycje bezprzewodowych czytników automatycznych

Wszystkie bezprzewodowe czytniki automatyczne znajdą Państwo tutaj

Czy wiesz, że...

  • Czytniki kodów kreskowych są wykorzystywane w około 70% transakcji sprzedaży detalicznej, co wyraźnie wskazuje na ich wpływ na rynek.
  • Według danych z 2017 roku ponad 60 milionów skanerów kodów kreskowych zostało wykorzystanych w sklepach na całym świecie.
  • W Stanach Zjednoczonych skanery kodów kreskowych wykorzystuje się w około 80% przypadków sprzedaży detalicznej.
  • Skanowanie kodów kreskowych zostało zastosowane po raz pierwszy przez firmę Logicon Inc. w 1974 roku do skanowania kodów kreskowych na pudełkach za pomocą światła laserowego.
  • Kod kreskowy UPC (Uniwersalny Kod Kodowy) został wprowadzony w 1973 roku jako pierwszy system skanowania kodów kreskowych na świecie.
  • Kod kreskowy GS1, który jest używany na całym świecie do identyfikacji produktów, został wprowadzony w 1984 roku.

Podsumowanie

Automatyczne czytniki kodów kreskowych znacząco wpływają na wygodę pracy i podnoszą wydajność. Samoczynne skanowanie kodów kreskowych zapewnia niemal bezobsługowe użytkowanie skanera. Obsługa urządzenia skanującego bez konieczności naciskania na przycisk jest szczególnie istotna i przydatna podczas intensywnego skanowania dużej ilości kodów.

Na rynku dostępne są czytniki automatyczne przewodowe z podstawką lub bez stojaka, stacjonarne oraz bezprzewodowe, dzięki czemu urządzenie skanujące kody kreskowe oraz dwuwymiarowe (QR) można dopasować do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Polecane produkty

[product show="main" slider="true" onlyAvailable="true"]
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium