0
0,00 zł
Jak sprawdzić poprawność działania czytnika kodów kreskowych?

Sprawdzenie poprawności działania czytnika kodów kreskowych

Każdy czytnik kodów kreskowych znajdujący się w ofercie naszego sklepu, niezależnie czy jest to urządzenie przewodowe, czy bezprzewodowe, działa w taki sposób jak klawiatura komputerowa. Rozwiązanie to sprawia, że w szybki i nieskomplikowany sposób możemy sprawdzić, czy nasz sprzęt skanujący działa prawidłowo.

Skaner po podłączeniu do komputera za pomocą kabla bądź po sparowaniu z odbiornikiem USB w przypadku urządzenia bezprzewodowego, automatycznie instaluje się w systemie. W menedżerze zadań będzie widniał jako urządzenie HID, czyli po prostu klawiatura. Wykonanie powyższych czynności czyni czytnik gotowym do pracy. W celu sprawdzenia, czy nasz sprzęt działa poprawnie, mogą Państwo wykonać krótki test.

Na komputerze należy otworzyć dowolny edytor tekstowy, jakim jest na przykład Notatnik, Word czy Excel i pozostawić widoczny kursor w polu tekstowym. Następnie, należy odczytać dowolny kod kreskowy z produktu, który mamy pod ręką. Jeżeli w edytorze tekstowym pojawi się zeskanowany kod, mamy wtedy pewność, że nasz czytnik działa poprawnie i możemy zabrać się do pracy z nim.

Poniżej przedstawiamy film instruktażowy, obrazujący powyżej opisane kroki.

Czy wiesz, że...

  • Skanery kodów kreskowych są używane od ponad 50 lat.
  • Czytniki kodów kreskowych były pierwszy raz wykorzystane w roku 1952 przez firmę supermarketu Marsh's w Troy w stanie Ohio, USA.
  • W roku 2002 firma Motorola wprowadziła na rynek pierwszy skaner kodów kreskowych wyposażony w technologię Bluetooth.

Podsumowanie

W tym artykule dowiedzieliśmy się, jak w szybki i prosty sposób możemy sprawdzić prawidłowe działanie czytnika kodów kreskowych. Dzięki temu jesteśmy w stanie wykonać krótką diagnostykę samodzielnie. Może zdarzyć się tak, że nasz czytnik nie będzie przesyłał kodów po zeskanowaniu do określonego programu (np. Subiekt). Powyższe działania pomogą ustalić, czy czytnik jest nie sprawny, czy występuje jedynie problem ze współpracą z konkretnym programem. Do prawidłowej współpracy z niektórymi programami konieczne jest zaprogramowanie w urządzeniu odpowiednich znaków specjalnych za kodem.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium