0
0,00 zł

Nasze TOP 5, czyli ranking skanerów i czytników kodów kreskowych marki HDWR

Dodaj pierwszy komentarz

Skanery kodów kreskowych stały się nieodłącznym elementem wielu sektorów – od handlu detalicznego, przez magazynowanie, aż po służbę zdrowia. Dzięki nim procesy identyfikacji produktów i zarządzania nimi stają się szybsze i bardziej efektywne. Ale jak wybrać ten najlepszy wśród licznych modeli? W odpowiedzi na to pytanie przygotowaliśmy ranking czytników kodów kreskowych firmy HDWR, aby pomóc Ci podjąć świadomą decyzję zakupową. Zapraszamy do lektury!

W tym artykule omówimy:

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru skanera kodów kreskowych?

Skaner kodów kreskowych to elektroniczne urządzenie służące do odczytywania informacji zakodowanych w postaci kodów kreskowych. Kody te są graficzną reprezentacją danych, zazwyczaj przedstawionymi w postaci równoległych linii o różnej grubości i odległości. Skaner przetwarza te linie na czytelne dla komputera dane, które mogą być następnie interpretowane i przetwarzane w różnych systemach.

Na rynku znajdziemy wiele czytników różnego rodzaju, posiadających różne cechy i funkcjonalności. Jak zatem wybrać ten jeden, który spełni nasze oczekiwania? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, ponieważ wybór odpowiedniego skanera kodów kreskowych zależy od wielu czynników, które decydują o jego funkcjonalności i dopasowaniu do konkretnych potrzeb.

Najbardziej determinującym czynnikiem jest to z jakimi kodami mamy do czynienia w miejscu, gdzie urządzenie skanujące będzie wykorzystywane. Czy będą to wyłącznie najczęściej spotykane kody kreskowe 1D w postaci białych i czarnych linii, czy kody dwuwymiarowe 2D w postaci graficznych symboli.

Jeżeli potrzebujemy skanera do skanowania kodów paskowych, najczęściej spotykanych mających postać białych i czarnych kresek, najlepiej będzie zdecydować się na czytnik z układem skanującym do odczytu kodów 1D. W przypadku, gdy poza kodami kreskowymi 1D, występują również kody 2D, mające postać małego kwadratu przypominającego mozaikę, konieczny będzie zakup skanera kodów QR, który posiada bardziej zaawansowany układ skanujący i pozwala na odczyt kodów 1D oraz 2D. Wśród kodów dwuwymiarowych, obok najpopularniejszego z nich, kodu QR, wystepują również kody bardziej skomplikowane w odczycie, takie jak na przykłąd kod Aztec. Ten graficzny znak znajdziemy w dowodzie rejestracyjnym pojazdu zarejestrowanego na terenie Polski. Należy mieć na uwadze, że nie każdy czytnik kodów QR poradzi sobie z odczytem kodu Aztec i do odczytu tego rodzaju kodów należy szukać czytnika dedykowanego do odczytu tych gęstych kodów.

Kolejną istotną cechą jest działanie przewodowe lub bezprzewodowe. Wszystko zależy więc od tego, czy nasz czytnik będzie użytkowany w jednym miejscu czy jednak powinien dawać nam swobodę poruszania i mobilność. W małych sklepach, butikach czy supermarketach sprawdzą się czytniki przewodowe, natomiast wszędzie tam gdzie skanowane produkty rozmieszczone są w dużych odległościach od siebie, jak na przykład magazyny, idealne będą skanery WiFi. Bezprzewodowe skanery kodów kreskowych moga oferować dwa rodzaje połączenia: komunikację radiową realizowana za pomocą dołączonego do zestawu odbiornika USB oraz Bluetooth, co daje możliwość połączenia skanera z dowolnym urządzeniem mobilnym. Do dużych magazynów i hal, najlepszym wyborem będą czytniki radiowe z racji na oferowany spory zasięg bezprzewodowy. Moduł Bluetooth pozwala na działanie z czytnikiem zaledwie w zakresie do 10 metrów.

Warto również zwrócić uwagę na stopień ochrony urządzenia skanującego wyrażanego za pomocą liter IP i następujących po nich cyfr. Im wyższe cyfry po oznaczeniu IP, tym wyższa ochrona skanera przed wilgocią, pyłem i uszkodzeniami. Dla przykładu stopień ochrony IP54 jest najbardziej standardową klasą szczelności i gwarantuje bardzo dobrą ochronę dla czytników użytkowanych w sklepach, supermarketach, hurtowniach czy małych magazynach. Skaner przemysłowy mający pracować w trudnych warunkach produkcyjnych, gdzie panuje duże zapylenie, duża wilgotność, a sam sprzęt może być narażony na upadki, powinien posiadać stopien ochrony zaczynający sie od IP60.

Na koniec warto wspomnieć o takich funkcjonalnościach, jak skanowanie kodów w trybie automatycznym, co eliminuje konieczność naciskania na przycisk skanujący. Rozwiązanie to jest wygodne podczas intensywnegi skanowania, wpływając na wydajność i wygodę pracy. Skanery mogą posiadać takie dodatkowe cechy, jak możliwość zapamiętywania kodów we wbudowanej pamięci czy skanowanie kodów z ekranu telefonu.

Skaner kodów QR czytnik WiFi

TOP 5 skanerów kodów QR i kreskowych firmy HDWR

W naszym internetowym sklepie HDWR znajdą Państwo bogatą ofertę skanerów QR i czytników kodów kreskowych oferujących przeróżne funkcje oraz przeznaczonych do różnych zastosowań. Aby ułatwić Państwu decyzję, przygotowaliśmy ranking TOP 5 skanerów kodów kreskowych firmy HDWR. Bazując na recenzjach naszych klientów, specyfikacji technicznej i stosunku ceny do jakości, przedstawimy modele godne uwagi. Zapraszamy do zapoznania się z naszym przeglądem, który pomoże Ci znaleźć urządzenie idealnie dopasowane do Twoich potrzeb.

Nasz numer 1 - przemysłowy skaner kodów QR HD-SL99

Model HD-SL99 to jeden z naszych najlepszych czytników, odznaczający się bardzo solidną i wytrzymałą konstrukcją. Obudowa ze stopniem ochrony IP65 czyni go idealnym narzędziem do pracy w trudnych warunkach środowiskowych. Jest dobrze zabezpieczony przed wnikaniem pyłów oraz wody do wnętrza. Zatem jeżeli szukasz skanera do skanowania kodów kreskowych w warunkch magazynowych bądź produkcyjnych, HD-SL99 będzie idealnym wyborem.

Czytnik został wyposażony w zaawansowany układ skanujący, oferujący bezproblemowy odczyt kodów kreskowych 1D oraz kodów 2D QR nie tylko z drukowanych etykiet, ale i z ekranów LCD oraz wyświetlaczy urządzeń mobilnych.

Model HD-SL99 jest skanerem WiFi i za sprawą komunikacji radiowej pozwala na swobodną, bezprzewodową pracę o zasięgu do nawet 600 metrow na otwartych przestrzeniach.Dodatkowo wbudowana pamięć umożliwia zapis do 100 000 zeskanowanych kodów, a dołączona stacja dokująca zapewnia szybkie i wygodne ładowanie.

Skaner przemysłowy czytnik QR HD-SL99

Nasz numer 2 - Czytnik QR skaner WiFi/Bluetooth HD-SL96

Model HD-SL96 to profesjonalny czytnik oferujący swobodną i bezprzewodową pracę dwiema metodami. Komunikacja radiowa pozwala na skanowanie kodów w promieniu do 150 metrów, natomiast wbudowany moduł Bluetooth umożliwia poruszanie się z czytnikiem do 10 metrów oraz daje dodatkową możliwość połączenia z dowolnym urządzeniem mobilnym.

Wysokiej jakości układ skanujący oferuje odczyt kodów kreskowych 1D oraz kodów 2D QR, zarówno z drukowanych etykiet, jak i z ekranów LCD oraz wyświetlaczy urządzeń mobilnych. Sprzęt skanujący został stworzony z myślą o profesjonalistach i pozwala na znakomity odczyt kodu Aztec znajdującego się w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Dlatego jest szczególnie polecany dla warsztatów i salonów samochodowych, sklepów motoryzacyjnych czy stacji diagnostycznych.

Dodatkowymi cechami wpływającymi na wygodę użytkowania jest wbudowana pamięć umożliwiająca zapis dużej ilości zeskanowanych kodów oraz praca w trybie automatycznych, gdziekody skanowane są bez ingerencji użytkownika, natychmiast po znalezieniu się etykiety w zasięgu źródła światła.

Skaner WiFi Bluetooth czytnik kodów QR i kreskowych HD-SL96

Nasz numer 3 - profesjonalny czytnik kodów kreskowych ze stacją dokującą HD8900

Naszą czołówkę zamyka model HD8900, który został przeznaczony do szybkiego skanowania kodów kreskowych 1D. Stacja dokująca służy nie tylko do wygodnego ładowania, oferuje również możliwość swobodnej, bezprzewodowej pracy o zasięgu do 300 metrów na otwartych przestrzeniach i do 50 - 100 metrów w pomieszczeniach. Dużą zaletą czytnika jest sposobność zaprogramowania dowolnego znaku jako prefiks i sufiks.

Czytnik kodów kreskowych skaner WiFi HD8900

Nasz numer 4 - Czytnik WiFi kodów kreskowych 1D HD33C

Model HD33C jest bezprzewodowym skanerem oferującym zasięg do 100 m na otwartych przestrzeniach oraz szybkość skanowania kodów kreskowych 1D. Na uwagę zasługuje możliwość skanowania kodów z ekranu telefonu. W przeciwieństwie do wyżej proponowanych czytników, HD33C jest czytnikiem sporo tańszym, lecz w dalszym ciągu odznacza się wysoką jakością i bezproblemowym odczytem popularnych kodów kreskowych.

Nasz numer 5 - skaner kodów kreskowych z podstawką i automatycznym skanowaniem HD29A

Model HD29A to również jeden z tańszych czytników w naszym sklepie, oferujący wysoką jakość wykonania i znakomity odczyt kodów kreskowych 1D. Jest to czytnik przewodowy, działający od razu po podłączeniu go pod port USB urządzenia docelowego. W zestawie znajduje się podstawka, pozwalająca na stabilne umieszczenie urządzenia. Podstawka w połączeniu z trybem automatycznego skanowania kodów kreskowych, czyni skaner sprzętem niemal bezobsługowym. Rozwiązanie wpływa na wygodę użytkowania podczas intensywnego skanowania oraz zwiększa wydajność pracy.

Laserowy skaner kodów kreskowych z podstawką HD29A

Powyżej zaprezentowaliśmy Państwu 5 najczęściej polecanych czytników marki HDWR. Nie są to jednak jedyne czytniki godne uwagi znajdujące się w naszej ofercie. Poza rankingiem warto również wspomnieć o przewodowym skanerze HD26 czy HD42A z trybem automatycznym oraz bezprzewodowych czynikach HD67A i HD77 z podówjną komunikacją. W naszym sklepie każdy znajdzie czytnik dla siebie! Zapraszamy na zakupy!

Czy wiesz, że...

  • Skrót "QR" w "kod QR" oznacza "Quick Response" (szybka odpowiedź), ponieważ kod został stworzony, by być szybko odczytywany. Japońska firma Denso Wave wynalazła kody QR w 1994 roku.
  • Chociaż kody kreskowe są najbardziej znane jako czarne linie na białym tle, mogą one przyjmować różne kształty, kolory i mogą być czytane nawet wtedy, gdy są krzywe czy zniekształcone.
  • Kody kreskowe i kody QR są używane nie tylko w handlu. Znajdują zastosowanie w szpitalach, przemyśle, zarządzaniu flotą, a nawet w biletach lotniczych czy na koncertach.
  • Wczesne skanery kodów kreskowych używały dźwięku (ultradźwięków) do odczytywania kodów, zanim technologia laserowa stała się dominująca.
  • Kody kreskowe są używane przez NASA do śledzenia setek tysięcy części w trakcie budowy statków kosmicznych.

Podsumowanie

W powyższym wpisie przybliżyliśmy Państwu na co zwrócić uwagę podczas wyboru skanera kodów kreskowych idealnego dla naszych potrzeb oraz przedstawiliśmy ranking 5 najbardziej polecanych przez nas czytników do skanowania. Mamy nadzieję, że ten wpis pomoże Państwu w zakupie urządzenia spełniającego wasze wymagania.

Polecane produkty

[product show="main" slider="true" onlyAvailable="true"]

Komantarze (0)

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium