0,00 zł

Wagi hakowe - podwieszane

Wagi hakowe to urządzenia dające możliwość sprawdzenia masy dowolnego produktu poprzez zawieszenie go na specjalnym haku. Dzięki podwieszeniu mogą one współpracować z różnego rodzaju dźwigami, suwnicami oraz innymi urządzeniami przenoszącymi towar. Pomiar wagi produktu jest dokładny i precyzyjny. Urządzenia ważące wykonane są z mocnej stali, dzięki czemu idealnie sprawdzą się w warunkach przemysłowych, w pracy na halach produkcyjnych, magazynach bądź hurtowniach, jak i w użytku prywatnym w gospodarstwie domowym czy rolniczym.

Wagi hakowe (1)

Sposób działania wagi hakowej

Waga wisząca to nowoczesne urządzenie pomiarowe służące do precyzyjnego ważenia przedmiotów, które celem sprawdzenia masy zawiesza się na solidnym, stalowym haku. W przeciwieństwie do tradycyjnych wag hakowych, które opierają się na mechanicznych zasadach działania, elektroniczne wagi hakowe wykorzystują zaawansowaną technologię elektroniczną do dokładnego pomiaru masy.

W sercu elektronicznej wagi hakowej znajduje się czujnik tensometryczny, który mierzy siłę działającą na hak. Tensometr zmienia swoje właściwości elektryczne w odpowiedzi na naprężenie, co pozwala na precyzyjny pomiar masy. Sygnał z czujnika tensometrycznego jest przekazywany do procesora, który przetwarza dane i oblicza masę zawieszonego przedmiotu. Wynik pomiaru jest wyświetlany na czytelnym, zazwyczaj podświetlanym wyświetlaczu cyfrowym, co umożliwia łatwe odczytanie masy.

Obsługa elektronicznych zawieszanych wag jest prosta i intuicyjna. Ważenie jest możliwe za pomocą wytrzymałego haka, na którym umieszcza się towary, poprzez ich zawieszenie. Wynik wyświetlany jest na wyraźnym i czytelnym wyświetlaczu LCD, w przypadku wagi elektronicznej. Urządzenie należy podwiesić w dogodnym miejscu, a jego uruchomienie następuje po naciśnięciu przycisku ON. Waga gotowa jest do pracy w momencie, gdy na wyświetlaczu zobaczysz wartość 0. W przypadku gdy na wyświetlaczu wartość jest inna niż 0, wystarczy nacisnąć przycisk TARE lub ZERO.

Podwieszana waga hakowa elektroniczna

Poznaj wagi podwieszane - ciężkie zadania to dla nich pestka!

Wagi z hakiem oferowane przez sklep internetowy HDWR.pl są wykonane z wysokiej jakości materiałów zapewniających wytrzymałość. Dodatkową ochronę  przed zarysowaniami, odpryskami oraz działaniem czynników zewnętrznych stanowi powłoka ze specjalnego lakieru. Solidne i niezwykle wytrzymałe wiszące wagi hakowe są zaprojektowane z myślą o pracy w trudnych warunkach. Bezproblemowo sprawdzą masę bardzo ciężkich towarów, a ich maksymalny udźwig zaczyna się już od kilkunastu i kilkudziesięciu kilogramów, kończąc na kilku tonach. Dedykowany uchwyt hakowy pozwala na wygodne zawieszenie różnego rodzaju produktów, dzięki czemu praca z urządzeniem jest szybsza i prostsza. Co więcej, każda waga wyposażona jest w specjalny czujnik wrażliwy na rozciąganie, co pozwala dokonać precyzyjnego pomiaru.

Wisząca waga hakowa

Najważniejsze cechy elektronicznych wag wiszących

  • Wysoka precyzja: Dzięki zaawansowanej technologii elektronicznej, wagi te oferują bardzo dokładne pomiary, często z dokładnością do gramów lub mniejszych jednostek.
  • Łatwość użytkowania: Elektroniczne wagi hakowe są proste w obsłudze i zazwyczaj mają funkcje dodatkowe, takie jak tara (zerowanie wagi), przełączanie jednostek miary (gramy, funty, kilogramy) oraz pamięć wyników.
  • Funkcje dodatkowe: Wiele modeli oferuje dodatkowe funkcje, takie jak automatyczne wyłączanie, wskaźniki przeciążenia czy możliwość zapisywania danych pomiarowych.
  • Dobra widoczność pomiarowa: elektroniczne wagi hakowe wyposażone są w wyraźny, czytelny wyświetlacz, na którym wyświetlana jest masa ważonego towaru. Ekran często posiada podświetlenie, które dodatkowo pozwala na łatwy odczyt danych niezależnie od panujących warunków oświetleniowych.

Elektroniczna waga hakowa 1t

Gdzie można stosować wagę podwieszaną?

Wagi zawieszane z hakiem oferują szerokie spektrum zastosowania. W zależności od ich wielkości i maksymalnego udźwigu, który może zaczynać się od kilku, po kilkanaście i kilkadziesiąt kilogramów, aż po kilka ton, wagi hakowe można z powodzeniem użytkować jako wagi do walizek, wagi wędkarskie, czy wagi przemysłowe, które idealnie sprawdzą się w magazynach, na halach produkcyjnych i gospodarstwach rolnych.
 
 
 
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium