0
0,00 zł

Serwis - czyli co w elektronice piszczy [2023]

Dodaj pierwszy komentarz

Elektronika jest dziedziną nauki i technologii, która zajmuje się przetwarzaniem sygnałów elektrycznych w celu kontroli, manipulacji i przekazywania informacji. Na przestrzeni ostatnich lat stała się nieodłączną częścią naszego codziennego życia. Od prostych urządzeń, takich jak skanery kodów, projektory, drukarki czy też niszczarki, po bardziej skomplikowane systemy, takie jak satelity i superkomputery, elektronika pełni kluczową rolę w naszym społeczeństwie.

W tym artykule omówimy:

Serwisant naprawiający urządzenie elektroniczne

Kilka słów o serwisie

Serwis elektroniki jest niezwykle istotnym aspektem dla wszystkich użytkowników urządzeń elektronicznych. Obejmuje on szeroki zakres usług, które mają na celu naprawę, konserwację i utrzymanie w dobrej kondycji sprzętu elektronicznego.

W serwisie elektroniki profesjonalni technicy posiadający wiedzę i doświadczenie zajmują się diagnozowaniem i naprawą usterek w różnego rodzaju urządzeniach elektronicznych, takich jak telewizory, komputery, smartfony, sprzęt audio i wiele innych. Korzystając z wyspecjalizowanych narzędzi i technik, serwisanci identyfikują problemy, wymieniają uszkodzone części, naprawiają takie komponenty jak płyta główna, układy scalone czy inne elementy, w celu przywrócenia urządzenia do pełnej funkcjonalności i sprawności.

Naprawa urządzenia elektronicznego

Zasady naprawy urządzeń gwarancyjnych oraz pogwarancyjnych

Wszystkie urządzenia, które można kupić w naszym sklepie internetowym HDWR objęte są okresem gwarancyjnym, wynoszącym rok lub dwa lata w zależności od produktu. Wyjątkiem od tej reguły są urządzenia znajdujące się w kategorii Outlet, dla których okres gwarancyjny wynosi do 30 dni od daty zakupu.

Sprzęt, który uległ awarii, a jego okres gwarancyjny jeszcze nie minął, należy odesłać do naszego serwisu. Zostanie on wówczas naprawiony bezpłatnie, niezależnie od stopnia skomplikowania usterki. Istnieją jednak sytuacje, gdy urządzenia posiadające jeszcze gwarancję nie mogą zostać naprawione nie odpłatnie. Jeśli serwis zdiagnozuje uszkodzenie sprzętu wynikające z winy użytkownika np. z powodu upadku, uderzenia, zastosowania nieodpowiedniej ładowarki lub użytkowania niezgodnego z przeznaczeniem, naprawa nie zostanie objęta gwarancją, a klient otrzyma rachunek z wyliczeniem kosztów potencjalnej naprawy. Ewentualna naprawa uszkodzonego urządzenia uzależniona jest zgodą klienta, który sprzęt odesłał.

Tak samo sprawa ma się z naprawą pogwarancyjną. Po diagnozie klient otrzymuje informacje dotyczącą, co w urządzeniu uległo awarii oraz jaki będzie koszt naprawy i po akceptacji kosztorysu, klient otrzymuje rachunek po opłaceniu którego, urządzenie zostanie naprawione.

Naprawa sprzętu elektronicznego przez serwisanta

Czym jest wydłużona gwarancja?

Wydłużenie gwarancji to opcja oferowana przez nasz sklep HDWR, która umożliwia przedłużenie okresu ochrony dla zakupionego produktu po upływie standardowej gwarancji. To dodatkowe zabezpieczenie daje wam drodzy klienci pewność i spokój, chroniąc was przed ewentualnymi kosztami naprawy lub wymiany urządzenia w przypadku awarii. Rozszerzenie gwarancji jest możliwe do 3 lat lub nawet do 5 lat. Oczywiście, należy mieć na uwadze, że nawet przedłużona gwarancja nie obejmuje awarii wynikłych z nieprawidłowego użytkowania urządzenia lub próby samodzielnej naprawy.

Zasady naprawy skanera kodów kreskowych zakupionego poza sklepem HDWR

Serwis naszego sklepu internetowego HDWR zajmuje się również naprawami urządzeń zakupionych poza naszym sklepem. Jeśli posiadają Państwo czytnik, drukarkę, niszczarkę lub inne urządzenie elektroniczne, które uległo awarii, wystarczy, że napiszecie w tej sprawie do nas. Nasz lubiący wyzwania serwisant chętnie podejmie się próby naprawy. Sama diagnoza to koszt zaledwie 50 zł netto, a przed podjęciem naprawy, zostaną Państwo poinformowani o kosztach ewentualnego przywrócenia urządzenia do sprawności. Oczywiście w razie gdyby Państwo nie wyrazili zgody na naprawę, nasz serwisant po uprzednim uiszczeniu opłaty związanej ze zdiagnozowaniem usterki, odeśle urządzenie pod wskazany adres.

Czy wiesz, że...

  • Pierwsze serwisy naprawy urządzeń elektronicznych powstały wraz z rozwojem technologii radiowych i telewizyjnych w XX wieku. Wcześniej, gdy urządzenia były mniej skomplikowane, często były one naprawiane przez samych właścicieli lub lokalnych rzemieślników.
  • W niektórych przypadkach, zwłaszcza gdy urządzenia są starsze lub wyspecjalizowane, znalezienie odpowiednich części zamiennych może być wyzwaniem. Serwisy naprawy często muszą polegać na dostawcach części zamiennych lub poszukiwaniu alternatywnych rozwiązań.
  • Wiele serwisów naprawy elektroniki oferuje również usługi modernizacji i ulepszeń.
  • Rozwój technologii cyfrowej i internetu sprawił, że niektóre serwisy naprawy urządzeń elektronicznych oferują również usługi zdalne. Możesz skonsultować się z ekspertem i rozwiązać pewne problemy z urządzeniem za pomocą komunikacji online.

W jaki sposób dokonać zgłoszenia usterki zakupionego w sklepie HDWR sprzętu

W celu zgłoszenia usterki w zakupionym w naszym sklepie urządzeniu, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się tutaj. Zlecenie serwisowe będzie oczekiwało na akceptacje przez dział serwisowy. Po jego zaakceptowaniu na podany w formularzu adres e-mail przyjdzie powiadomienie wraz z numerem zlecenia. Ważne jest, aby otrzymany w wiadomości mailowej numer zlecenia serwisowego umieścić w widocznym miejscu na przesyłce. Więcej informacji znajdą Państwo tutaj.

Podsumowanie

Elektronika przeszła ogromną ewolucję i znaczące zmiany na przestrzeni lat. Bardzo duże zmiany obserwujemy w odniesieniu do technologii, która dawniej opierała się na dyskretnych elementach, takich jak tranzystory, rezystory i kondensatory, które były łączone ręcznie, tworząc następnie bardziej skomplikowane układy. Obecnie dominują technologie układów scalonych (IC), które zawierają tysiące lub nawet miliony elementów na niewielkiej powierzchni. Układy scalone zapewniają większą wydajność, niższe koszty produkcji i cechują się mniejszymi rozmiarami.

Możemy zaobserwować również zmiany w mobilności i rozmiarach sprzętu elektronicznego. Dawniej elektroniczne urządzenia, takie jak telewizory, komputery czy telefony, były duże i nieporęczne. Współczesne urządzenia są kompaktowe, lżejsze i bardziej przenośne. O wydajności i mocy obliczeniowej chyba nie trzeba wspominać.

Dawniej technologia poprzez swoją toporność i niskie skomplikowanie sprawiała wrażenie trwalszej i mniej zawodnej. Prawdą jest jednak, że pomimo szeregu zmian niezawodność pozostała na tym samym poziomie, jednakże przez swoje skomplikowanie, elektronika wymaga obecnie znacznie większej wiedzy, aby móc naprawić nawet najprostsze urządzenie.

Mówi się, że „Bez młota to nie robota”, jednak to powiedzenie nie ma odniesienia do urządzeń elektronicznych, które kryją w swoich wnętrzach delikatne komponenty. Delikatność i miniaturowość wielu elementów wymaga ogromnej precyzji i wiedzy tak w produkcji, jak i w naprawie wielu urządzeń. I właśnie konieczność tej precyzji i odpowiedniej wiedzy przyczyniła się do powstania zawodu serwisanta oraz utworzenia działów serwisowych, zajmujących się naprawą różnego rodzaju elektronicznych urządzeń.

Polecane produkty

[product show="main" slider="true" onlyAvailable="true"]

Komantarze (0)

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium