Odczyt kodów bez utraty danych

Dodaj pierwszy komentarz

Skanery kodów kreskowych ułatwiają codzienną pracę, znacząco przyspieszając odczyt ciągu znaków EAN produktu bez żmudnego przepisywania, zwłaszcza gdy mowa tu o setkach i tysiącach kodów dziennie. Szczególnie dużą funkcjonalnością mogą się tutaj pochwalić bezprzewodowe czytniki kodów.

Już nawet najtańsze modele o wartości do 200 zł cechują się zasięgiem działania bezprzewodowego na poziomie 15-20 metrów od odbiornika w zamkniętym pomieszczeniu z przeszkodami. Taki zakres jest w stanie ze spokojem obsłużyć skanowanie kodów w małym sklepie lub magazynie. Często jednak ilość lub rodzaj przeszkód znacząco ograniczają zasięg, przez co skaner może czasami zachować się tak, jakby utracił połączenie. W większości przypadków też magazyny lub sklepy są znacznie większe, a noszenie ze sobą instrukcji obsługi z kodami sterującymi może być nie tylko niewygodne, ale też niemożliwe.

W takich przypadkach z pomocą przychodzi tryb skanowania bez utraty danych. Aktywowany jest zazwyczaj odpowiednim kodem z instrukcji obsługi i łączy on w sobie wszystkie zalety trybu normalnego i inwentaryzacji. Po jego uruchomieniu i włączeniu czytnika, będzie się on zachowywał tak, jakby był w trybie rzeczywistym - skanowane kody będą trafiały natychmiastowo do pola tekstowego w komputerze, do którego podłączony został odbiornik. Natomiast po wyjściu poza zakres działania bezprzewodowego lub po odłączeniu odbiornika, czytnik zamiast zwracać błąd połączenia, samoczynnie przestawi się w tryb magazynowania.

Wszystkie zeskanowane wtedy kody będą znajdować się w wbudowanej pamięci czytnika i pozostaną tam, dopóki użytkownik sam ich nie prześle. Warto natomiast zwrócić uwagę na to, że po przywróceniu połączenia z odbiornikiem, skaner ponownie przestawi się w tryb rzeczywisty i będzie przesyłał kody bezpośrednio do komputera. Może to być zatem niepożądane działanie, gdy dla użytkownika bardzo duże znaczenie ma kolejność zeskanowanych towarów. Po przesłaniu kodów, konieczne jest również ich wyczyszczenie z pamięci - w przeciwnym wypadku przesłane wcześniej kody pozostaną tam, a kolejne będą po prostu dopisane do istniejącej listy, a całość kolejny raz zostanie wysłana przy okazji kolejnego przesyłania danych.

Jak zatem widać, funkcja skanowania bez utraty danych znacząco ułatwia pracę w miejscach, gdzie istnieje ryzyko zerwania połączeń. Z drugiej strony, warto być skupionym podczas pracy, zwłaszcza gdy kody muszą być przesyłane według określonego schematu. Koniecznie trzeba też nadmienić, że nie każdy bezprzewodowy czytnik kodów posiada taką funkcję. Natomiast w każdym przypadku służymy fachową i rzetelną pomocą, a wszystkie bezprzewodowe czytniki kodów naszej marki dostępne są TUTAJ.

Komantarze (0)

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium