Na co zwrócić uwagę kupując miniprojektor?

Dodaj pierwszy komentarz

W sieci pojawia się coraz więcej miniprojektorów, które w dobie postępującej miniaturyzacji stają się nie tylko efektywnym gadżetem dla miłośników nowinek technologicznych, ale także znajdują coraz więcej praktycznych zastosowań.

Wybierając miniprojektor pod względem parametrów technicznych należy sugerować się dokładnie takimi samymi względami, jak w przypadku pełnowymiarowych urządzeń. Zgodnie z logiką, najlepsze będą urządzenia o najwyższym poziomie kontrastu, jasności lampy oraz rozdzielczości. Zagwarantuje to uzyskanie wyraźnego obrazu nie tylko w całkowitej ciemności, ale też podczas wypraw plenerowych lub spotkaniach, gdzie nie zawsze możliwe jest uzyskanie takich warunków.

Ważną kwestią jest także pojemność wbudowanego akumulatora. Standardowo projektory kieszonkowe dysponują bateriami o pojemnościach około 4500-5000 mAh, co w zupełności wystarcza na ok 2-3 godziny ciągłej pracy. Umożliwi to obejrzenie swojego ulubionego filmu lub przeprowadzenie prezentacji na spotkaniu biznesowym, bez obaw o utratę energii. W przypadku, gdyby jednak ilość energii okazała się niewystarczająca, warto także zorientować się na temat możliwości ładowania z różnych źródeł zasilania. Nie zawsze standardowy zasilacz sieciowy będzie miał wystarczającą długość do najbliższego gniazdka, dlatego dużym ułatwieniem jest możliwość ładowania poprzez port USB komputera lub za pośrednictwem ładowarki samochodowej.

Są natomiast dwie najważniejsze kwestie, dla których klienci decydują się na wybór miniprojektorów. Pierwszą z nich jest ich wielkość - im mniejsze urządzenie, tym łatwiejsze jest w transportowaniu. Obecnie projektory wielkością przypominają małą puszkę napoju lub nieco większy telefon komórkowy, przez co z łatwością można je umieścić w kieszeni torby lub małym schowku, przetransportować w dowolne miejsce i cieszyć się z jego wszystkich funkcjonalności. I to właśnie one są drugą, najistotniejszą kwestią podczas wyboru takiego sprzętu. Wbudowane głośniki, system operacyjny Android, wbudowane aplikacje platform streamingowych i dostęp do sieci internetowej to tylko niektóre z wielu opcji, które sprawiają, że małe niepozorne urządzenie staje się wielozadaniowym i niezależnym sprzętem.

W naszej ofercie posiadamy dwa modele kieszonkowych projektorów - XLIGHT 5 oraz XLIGHT 7. Niezależnie od modelu, każdy z nich bez problemu sprawdzi się w niemal każdych warunkach. Jest to także doskonała opcja na prezent z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia - posiadamy ich całkiem spore ilości na stanie i z pewnością zdążymy je wysłać jeszcze przed tym wyjątkowym dniem. :-)

Komantarze (0)

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl