Kody kreskowe - co i jak?

1 komentarz

Gdzie znajdziemy kody kreskowe?

Kody kreskowe znajdują się na wszelkiego rodzaju produktach. Każdy artykuł, który jest sprzedawany powinien posiadać unikalny kod EAN (zazwyczaj rodzaj kodu to EAN-13). Kody występują również na magazynach w celu weryfikacji miejsca magazynowego, jak i samego pobieranego produktu gdzie niekoniecznie jest on oznaczony kodem, który zostanie przypisany mu podczas sprzedaży.

Jak generować kody?

Generowanie odpowiednich kodów to istotna cześć całego procesu. Jeśli chcemy aby nasz kod był bezproblemowo odczytywany przez czytnik powinniśmy zadbać o odpowiednią strukturę kodu. Na samym początku powinniśmy zdecydować czy kod będzie używany tylko w użytku własnym czy produkt trafi do sprzedaży. Jeśli chcemy oznaczyć produkty dla własnego użytku możemy kod wygenerować zarówno z strony internetowej np. Generator kodów jak i z programu magazynowego WeaverSoftware . Natomiast gdy produkt będzie przeznaczony do sprzedaży musimy zgłosić się do instytucji GS1 w celu zakupu kodów dla naszych produktów.

Kod został wygenerowany, co dalej?

W momencie gdy otrzymaliśmy lub wygenerowaliśmy kod musimy zastanowić się w jakich warunkach będzie on użytkowany aby dobrać odpowiednie etykiety do wydruku takiego kodu. Powinniśmy wybrać druk termiczny czy termotransferowy? Pomocny może być artykuł : Druk termiczny a termotranferowy

Warunki w jakich kod będzie użytkowany mają duże znaczenie na prawidłowe odczytywanie kodów. Dużą rolę ma tutaj oświetlenie. Gdy będzie one zbyt mocne mogą występować problemy. Czytnik będzie odbijał światło lasera od etykiety w taki sposób, że kod będzie niewidoczny dla urządzenia.

Kod wydrukowany!

Finalnie zakończył się proces generowania kodu. Został wydrukowany i naklejony w odpowiednie miejsce. Możemy teraz cieszyć się z użytkowania zarówno naszej drukarki jak również czytników kodów kreskowych dzięki którym te kody możemy odczytywać. Obydwa wyżej wymienione urządzenia znajdują się w naszej ofercie w linkach: Czytniki przewodowe Czytniki bezprzewodowe Drukarki etykiet

Komantarze (1)

Submit
14 maja 2021

Ciekawy artykuł

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl