Czytniki kodów polecane do bibliotek

Dodaj pierwszy komentarz

Czytniki kodów kreskowych są obecnie wykorzystywane w wielu różnych branżach. Skanery spotkamy już nie tylko w sklepach i marketach, są użytkowane na magazynach, w hurtowniach, centrach wysyłkowych, aptekach, a nawet w bibliotekach. Często spotykamy się z pytaniem, jaki czytnik będzie najlepszy właśnie do pracy w bibliotece. W dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Kody, z którymi mamy do czynienia w bibliotece najczęściej, to zwykłe, standardowe kody kreskowe EAN. Tego typu kody odczyta każdy skaner. Należy mieć jednak na uwadze, że książki w bibliotece posiadają często okładkę zabezpieczoną folią. Z tego powodu, ważne jest znalezienie urządzenia, które bez problemu poradzi sobie z zeskanowaniem kodu zakrytego materiałem foliowym. 

Ponadto w instytucjach takich, jak biblioteki pracuje się na specyficznych programach bibliotecznych, z którymi niekoniecznie będzie współpracował każdy czytnik. Tego typu programy bardzo często wymagają specjalnego zaprogramowania skanera, czyli ustawienia konkretnego znaku za lub przed odczytanym kodem. Możliwość zaprogramowania znaku początkowego lub końcowego oferują jedynie wybrane modele. 

Naszym klientom szukającym czytnika idealnego do użytkowania w bibliotece, polecamy kilka poniższych modeli, które będą najlepszym wyborem do pracy bibliotecznej.

HD29A to przewodowy czytnik posiadający zaawansowany układ skanujący, który bez problemu poradzi sobie z odczytem kodów 1D, niezależnie od ich stanu. Umożliwia zeskanowanie kodów rozmazanych, niewyraźnych, uszkodzonych, a także znajdujących się za folią. Dodatkową zaletą jest dołączona do zestawu podstawka, która w połączeniu z automatycznym odczytem kodów umożliwia niemal bezobsługową pracę. 

HD-SL62 to przewodowy czytnik pozwalający na odczyt kodów 1D z prędkością do 50 razy na sekundę. Zaprogramowanie dowolnego znaku jako prefiks oraz sufiks, w tym klawiszy funkcyjnych, daje szerokie możliwości współpracy z różnymi programami. 

Bezprzewodowy HD33C z zaawansowanym układem skanującym opartym o matrycę CCD, pozwala na bezproblemowy odczyt kodów 1D, zarówno z papierowych etykiet, jak i wyświetlanych na ekranach LCD. Matryca CCD oferuje również większą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dużą zaletą skanera jest komunikacja radiowa, gwarantująca swobodną pracę bez przeszkadzających kabli o zasięgu nawet do 100 metrów na otwartych przestrzeniach. Pojemna bateria oferuje dłuższą pracę bez przerw na ładowanie, a możliwość zaprogramowania dowolnego znaku przed lub za odczytanym kodem, zapewnia współpracę z wieloma programami. 

HD1100A to zaawansowany czytnik bezprzewodowy, oferujący szybki i bezproblemowy odczyt standardowych kodów 1D. Silnik skanujący wyposażony w odporną na uszkodzenia matrycę CMOS, daje możliwość skanowania zarówno kodów drukowanych, jak i wyświetlanych na ekranach LCD. Niezaprzeczalną zaletą jest tryb automatyczny, w którym kody skanowane są natychmiast po zbliżeniu do okna skanera, bez konieczności naciskania na przycisk skanujący. Komunikacja radiowa gwarantuje swobodną pracę bez przeszkadzających kabli, a pojemna bateria pozwala na dłuższą pracę bez częstych przerw na ładowanie.  

 

Komantarze (0)

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium