Czytnik kodów idealny do pracy w trudnych warunkach przemysłowych

Dodaj pierwszy komentarz

Czytniki kodów kreskowych, to urządzenia, które przez lata stały się nieodłącznym narzędziem pracy w handlu detalicznym. Zakres ich wykorzystania zwiększa się jednak z biegiem lat i poszerza o kolejne branże. Ze skanerami przeznaczonymi do odczytu etykiet spotkamy się również w bibliotekach, biurach, urzędach, a nawet w służbie zdrowia czy na produkcji.  

Do trudnych warunków przemysłowych potrzebujemy odpowiedniego urządzenia skanującego, posiadającego określone parametry, które sprosta narażeniu na ciężkie warunki środowiskowe. 

Na halach produkcyjnych czy magazynach zazwyczaj występuje duże zapylenie, możemy mieć również do czynienia z wszelkiego rodzaju środkami czy substancjami ciekłymi. Ważne jest, aby wybrany przez nas skaner miał odpowiednią ochronę. Powinien być przede wszystkim możliwie wodoodporny i zabezpieczony przed wnikaniem do jego wnętrza cieczy oraz pyłów i kurzu. Warto zatem zwrócić uwagę na klasę szczelności IP wybranego czytnika. Stopnie ochrony, które sprostają wyżej wymienionym czynnikom środowiskowym zaczynają się od IP61. Gdzie druga cyfra, czyli 1, oznacza ochronę przed padającymi kroplami wody. Im wyższa druga cyfra w klasie szczelności IP, tym większa ochrona przed wnikaniem cieczy. 

Poniższa tabela określa stopień ochrony przed wnikaniem cieczy.

Druga cyfra po kodzie IP Opis
0 Brak ochrony
1 Ochrona przed padającymi kroplami wody
2 Ochrona przed pionowo padającymi kroplami wody przy wychyleniu obudowy do 15°
3 Ochrona przed natryskiwaniem wodą
4
Ochrona przed bryzgami wody z dowolnego kierunku
 
5 Ochrona przed strugą wody
6 Ochrona przed silną strugą wody
7 Ochrona przed skutkami krótkotrwałego zanurzenia w wodzie
8 Ochrona przed skutkami ciągłego zanurzenia w wodzie
9 Ochrona przed zalaniem silną strugą wody pod ciśnieniem (80-100 bar i w temperaturze +80°C)

 

W trudnych warunkach przemysłowych na hali czy magazynie różnego rodzaju sprzęty narażone są na upadki. Dlatego też skaner powinien być możliwie odporny na uszkodzenia mechaniczne. Obudowa musi być solidna i wytrzymała, a cała konstrukcja niezawodna. Dobrze też gdy obudowa wykończona jest gumowymi elementami, co dodatkowo chroni i amortyzuje podczas upadku. Dzięki temu delikatny mechanizm układu skanującego znajdujący się we wnętrzu urządzenia jest dobrze zabezpieczony. 

Komantarze (0)

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium