0
0,00 zł

Czym jest technologia RFID? Cz.1

Dodaj pierwszy komentarz

Coraz intensywniejszy rozwój transportu, rynku odzieżowego, czy branży produkcyjnej, generuje zapotrzebowanie na nowoczesne i precyzyjne systemy monitorujące obiekty. Takie rozwiązania oferuje technologia RFID, która wykorzystuje fale radiowe do rozpoznawania przedmiotów na odległość. Konstrukcja i działanie systemu jest bardzo proste. Do obiektów instalowane są niewielkie urządzenia określane jako tagi. Tag składa się z układu elektronicznego z zapisanymi danymi oraz z anteny odbiorczo-nadawczej. Dane zapisywane i odczytywane są za pomocą fal radiowych generowanych przez czytnik RFID, który posiada antenę.

Zasada działania czytnika RFID

System RFID jest świetnym przykładem zaawansowanej myśli technologicznej, przekutej w prostą funkcjonalność. RFID staję się nieodłącznym elementem nowych rozwiązań, które stopniowo wprowadzają nas w nową erę technologiczną. Przykładem niech będzie pierwszy w Polsce sklep bezobsługowy Take & Go.

RFID znajduję zastosowanie również w wielu innych dziedzinach. Zastosowanie systemu w magazynach umożliwia automatyczną inwentaryzację. Skanery RFID pomagają w sterowaniu liniami produkcyjnymi. Możliwe jest zbieranie precyzyjnych pomiarów czasowych – zarówno monitorowanie czasu pracy, jak i pomiar czasu podczas zawodów sportowych. Naturalnym środowiskiem dla RFID jest handel detaliczny, gdzie widoczny jest ogromny przepływ towarów, które należy na bieżąco ewidencjonować. Dzięki RFID wiemy, gdzie znajduję się nasza przesyłka kurierska. Karty RFID zabezpieczają pomieszczenia przed próbą wejścia osoby z zewnątrz firmy. Szybkie opłaty z viaTOLL na autostradach, umożliwia właśnie technologia RFID.

RFID gwarantuje:

• precyzję

• szybkość

• bezpieczeństwo

• wygodę

• zapis i odczyt większej ilości danych

• działanie w trudnych warunkach pracy

Komantarze (0)

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium