Automat w bezprzewodowych czytnikach kodów

Dodaj pierwszy komentarz

Do tej pory tryb automatycznego odczytywania kodów spotykany był wyłącznie w przewodowych skanerach kodów. Jednak wraz z wzrostem oczekiwań klientów oraz rozwijającą się technologią, taka funkcja przestaje być zarezerwowana tylko dla urządzeń łączonych po kablu.

Tryb automatyczny lub też nazywany czasami trybem autoindukcji powoduje, że czytnik kodów kreskowych samoczynnie uruchamia wiązkę lasera lub diody odpowiedzialne za odczytywanie kodu. Za ich aktywowanie odpowiadają czujniki zlokalizowane w okolicach silnika skanującego, które wykrywają ruch przed czytnikiem. Urządzenie jest wtedy aktywne tak długo aż zaniknie ruch lub zostanie odczytany kod i przesłany do docelowego sprzętu.

Jeszcze jakiś czas temu, gdy była mowa o skanerach z automatem, były one dostępne jedynie jako przewodowe urządzenia. Takie rozwiązanie ma jak najbardziej uzasadnienie - przewodowe czytniki z uwagi na ograniczone pole przemieszczania się zazwyczaj funkcjonują przez długi czas na jednym stanowisku pracy. Wtedy, zamiast każdorazowo brać czytnik do ręki i naciskać przycisk, można go umieścić najczęściej na dedykowanej podstawce i wygodnie podłożyć kod pod wyświetlaną linię skanującą. Czytniki bezprzewodowe natomiast miały zawsze zastosowanie mobilne - praca w promieniu kilkudziestu metrów od odbiornika (np. w niewielkim magazynie) wymaga nie tylko nieustannego poruszania się w tym rejonie, ale także wzięcia czytnika osobiście do ręki i zeskanowania kolejnych kodów.

Teraz jednak, z uwagi na rosnące wymagania oraz potrzeby klientów, tryb automatyczny dostępny jest także w czytnikach bezprzewodowych! Czy takie rozwiązanie ma sens? Jak najbardziej tak. Czytnik bezprzewodowy z automatem oraz dedykowaną podstawką połączy wszystkie zalety tych dwóch rodzajów urządzeń - może on pracować zarówno stacjonarnie i odciążyć użytkownika od ciągłego naciskania przycisku, jak i bezprzewodowo działać na dużo większym obszarze niż tylko najbliższe otoczenie odbiornika.

W naszej ofercie obecnie znajdują się dwa czytniki kodów kodów, które łączą cechy bezprzewodowego urządzenia z automatycznym trybem pracy. Pierwszy z nich to znany i doceniany przez wiele osób HD-SL96. Jego świetny wygląd, znakomity i niezwykle wydajny układ skanujący oraz baza komunikacyjno-ładująca to cechy wyróżniające ten model, a z dodatkowym trybem autoindukcji jest jeszcze bardziej wszechstronny. Drugi z nich to całkowita nowość - HD5800. Jest on o klasę niżej, względem omawianego wcześniej czytnika, natomiast również cechuje się szybką i sprawną pracą z wszelkiego rodzaju kodami kreskowymi. Dodatkową cechą tego urządzenia jest możliwość zamontowania bazy ładującej na ścianie, przez co nie musi ona zajmować miejsca na burku lub blacie roboczym.

Nie jest to jednak nasze ostatnie słowo dotyczące bezprzewodowych czytników z automatem - obecnie jesteśmy w trakcie testów nowych modeli skanerów, które wstępnie wyglądają bardzo obiecująco. Po te oraz po nasze inne, sprawdzone asortymenty, zapraszamy do naszego sklepu internetowego, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Komantarze (0)

Submit
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium